۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

مقالاتدیدگاه | تعداد بازید : 471 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۴ آبان ۱۳۹۱

آشنایی اجمالی با استاد شهید مرتضی مطهری

استاد شهید مرتضی مطهری یک انسان کامل بود که در راه شناخت خود وخالق خود حرکت کرد وبا الگو گرفتن از سیره نبوی وسیره ائمه اطهار  علیهم السلام در زندگی خود تماشاگه راز بزرگان دین شد وبا گفتارهای معنوی آنها روح حماسه حسینی را در خود پرورش داد وبا درک صحیح اسلام ومقتضیات زمان در ادامه راه نهضتهای اسلامی در صد ساله اخیر، پیرامون انقلاب اسلامی تحقیق نموده وبرای تحقق آن پیرامون جمهوری اسلامی جهاد نمود وبا جاذبه ودافعه علی (ع) مقابل ظلم وستم ایستاد تا عدل الهی اجرا شود و زمینه ای شود جهت قیام وانقلاب مهدی ودر این راه از شهید شدن نهراسید چرا که انسان وسرنوشت را می دانست وبه زندگی جاوید وحیات اخروی یقین کامل داشت.

مطهری چون خدمات متقابل اسلام وایران را می دانست ومظلومیت امامت و رهبری را فهمیده بود جهت حمایت از ولاء ها و ولایتها خود را آماده کرد ودر این مسیر با راههای علل گرایش به مادی گری مبارزه کرد تا  احیاء تفکر اسلامی شود .او چون تکامل اجتماعی انسان را می دانست ومی خواست که زنان ومردان این جامعه تکامل پیدا نمایند به دفاع از نظام حقوق زن در اسلام ومسئله حجاب مهیا شد .اگر چه در این مسیر حقوق بشری ها صحبت از محکومیت می زدند اما او چون با علوم اسلامی آشنایی داشت وفلسفه اخلاق را می دانست هدف زندگی خود را فراموش نکرد ودر مقابل داستانهای دروغین حقوق بشری ها ایستاد تا داستان راستان تحقق پیدا کرد .

مطهری در مقابل کسانی که پیرامون محلل فکر می کردند ودم از جدایی دین از سیاست می زدند و نمی دانستند مدیریت و رهبری اسلام چگونه است اعلام کرد که خورشید دین هرگز غروب نمی کند. او در مقابل کسانی که هنوز تعلیم وتربیت در اسلام را فرا نگرفته بودند وفریاد تخصص در مقابل تعهد را سر می دادند از پیامبر امی دفاع کرد  چرا که او ختم نبوت نمود وخاتمیت او را در الغدیر خداوند تایید نمود.

مطهری با جهان بینی اسلامی نقدی بر مارکسیسم زد وبا منطق وفلسفه –کلام وعرفان –فقه واصول فقه و حکومت عملی در مقابل مقالات فلسفی آنهایی که فکر می کردند می توانند ماتریالیسم در ایران را زنده کنند اصول فلسفه و روش رئالیسم را حاشیه زد. وبالاخره مطهری در راه مبارزه با جهان بینی مادی وتحقق جهان بینی توحیدی با کمک امدادهای غیبی وبا آشنایی با قران در شرح مبسوط منظومه با خون خود ارزش والای انسان در قران را در جامعه وتاریخ معرفی نمود.

برچسب ها:

, , , , , , , ,ارسال نظر: