۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 471 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳ مرداد ۱۳۹۱

آغاز ساخت فیلم شهید شوشتری

5545451

تهیه کننده فیلم شهید شوشتری گفت: نگارش فیلمنامه فیلم زندگی این شهید به پایان رسید و استاندار خراسان هم قول حمایت ویژه از این فیلم را داده است.

ابراهیم اصغری، تهیه کننده سینما در گفت و گو با خبرنگار شبستان درباره آخرین وضعیت پروژه شهید شوشتری گفت: نگارش فیلمنامه این فیلم به پایان رسیده و در حال رایزنی برای شروع مراحل تولید آن هستیم.

وی افزود: در حال حاضر در مشهد مقدس هستم و دیداری با خانواده این شهید داشتم تا آنها نیز در جریان آخرین وضعیت این فیلمنامه قرار بگیرند.استاندار خراسان نیز قول حمایت ویژه از این پروژه را به ما داده است و امیدوارم طی اقامت یک هفته ای ام در مشهد این حمایتها نیز جذب پروژه شود تا پس از بازگشت به تهران، مراحل عملی کار این پروژه را شروع کنیم.

تهیه کننده فیلم«شور شیرین»که این روزها با موضوع زندگی شهید کاوه بر پرده سینما هاست، تصریح کرد: بخشی از کارهای این پروژه مربوط به حمایت بنیاد سینمایی فارابی از این پروژه است که پس از بازگشت به تهران آن را به جریان خواهم انداخت و امیدوارم به سرعت کارگردان فیلم هم انتخاب شود تا طبق برنامه ریزی های انجام شده، بتوانیم فیلم را در مهر ماه کلید بزنیم.

به گزارش شبستان، سردار سرتیپ پاسدار نور علی شوشتری در سال ۱۳۲۷ در روستای سر ولایت شهرستان نیشابور به دنیا آمد.وی که از فرماندهان پر افتخار و یارگاران نامدار دفاع مقدس محسوب می شد، در دوران قبل از انقلاب با ارادت ویژه ای که نسبت به مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای داشت به طور مرتب در جلسات ایشان شرکت می نمود و بدین طریق با فضای مبارزه ارتباط داشت. در دوران بعد از انقلاب و مخصوصاً در زمان دفاع مقدس نیز در عملیات های مختلف- خصوصاً در جبهه جنوب- حضور فعال داشت.

سردار شوشتری که افتخار همرزمی شهیدان بزرگواری همچون شهید باکری و شهید برونسی را در کارنامه زرین خود دارد در اکثر عملیات ها با مسئولیت های مختلف به ویژه فرماندهی محورهای عملیاتی حضوری فعال داشت که هفت بار جراحت شدید و تحمل رنج و درد ناشی از آن ماحصل این حضور فعال و مخلصانه بود و بدین ترتیب افتخار جانبازی را چون برگ زرین دیگری برای کتاب زندگی سراسر مجاهدت او به ارمغان آورد.

وقوع عملیات مرصاد وی به توصیه مقام معظم رهبری مسئولیت این عملیات غرور آفرین را بر عهده گرفت و به نقل از شهید صیاد شیرازی فرماندهی خوبی از خود به نمایش گذاشت تا جایی که در تماس مرحوم حاج سید احمد خمینی با وی و ابلاغ گزارش پیشرفت عملیات توسط آن مرحوم به امام خمینی (ره)، حضرت امام خطاب به سردار شوشتری می فرمایند “در این دنیا که نمی توانم کاری بکنم. اگر آبرویی داشته باشم در آن دنیا قطعاً شما را شفاعت خواهم کرد”.

فرماندهی لشگر ۵ قرارگاه نجف، قرارگاه حمزه و جانشینی فرمانده نیروی زمینی سپاه بخشی از مسئولیت های این فرمانده بزرگ و شهید والا مقام است. وی از اول فروردین ۸۸ نیز با حفظ سمت، فرماندهی قرارگاه قدس زاهدان را عهده دار شد و موفق گردید با تلاشی پیگیر و مجاهدتی خستگی ناپذیر ایجاد اتحاد بین طوایف شیعه و سنی را در این استان به افتخارات خود بیفزاید.

سردار شهید نورعلی شوشتری که سال های متمادی منصب خادمی افتخاری بارگاه ملکوتی امام رضا را نیز عهده دار بود بارها در جمع همرزمانش گفته بود: آرزو دارم در میدان جنگ باشم و به شهادت برسم و جسم ناقابلم در راه خدا تکه تکه شود.

سردار شوشتری، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده قرارگاه قدس که در تدارک برگزاری همایش وحدت سران طوایف در استان سیستان و بلوچستان بود، در اقدامی تروریستی به فیض شهادت نائل آمد.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: