۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 669 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱

آیت الله سلیمانی:ضرورت مستند بودن خطبه های نماز با رویکرد وحدت و اخوت اسلامی

آیت الله عباسعلی سلیمانی، نماینده مقام معظم رهبری در  در استان سیستان و بلوچستان  در  همایش ائمه جمعه اهل سنت استان با اشاره به نقش ائمه جمعه در روشنگری و هدایت جامعه بر بیان حقیقت، پرهیز از بیان سخنان غیر واقعی بر اساس شایعات و گفتارهای غیر مستدل و مسائل قومی و مذهبی تاکید کرد.

وی از ائمه جمعه به عنوان تابلوی گویای اسلام و خطبه های نماز بعنوان تبلور در هم آمیختگی دین و سیاست نام برد و بیان احادیث اسلامی، شیوه زندگی علمای شیعه و سنی و بیان خدمات نظام با رویکرد تقویت، وحدت و همدلی را ضروری دانست.

علی محمد آزاد، استاندار سیستان و بلوچستان هم در این گردهمایی با اشاره به قیام مسلمانان در برخی کشورها در خاورمیانه گفت: خواسته معترضان در این کشورها بدست آوردن هویت دینی و بازگشت به عزت اسلامی است.

مهندس آزاد افزود: حکومت های استبدادی در خاورمیانه سال هاست که تنها به حفظ منافع آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی فکر کردند و هرگز حقوق ملت های خود را در نظر نگرفتند و هیچ انتخاباتی برگزار نکردند و این در حالیست که در ۳۲ سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ۳۰ انتخابات در فضایی عادلانه و آزاد برگزار شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش دین مبین اسلام را دین وحدت، مودت و برادری داسنت و گفت انقلاب اسلامی ایران نمونه بارزی از وحدت شیعه و سنی است که الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی تبدیل شده است.

استاندار همچنین به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت عدالت محور در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: احداث خطوط راه آهن و اتصال به شبکه ریلی، از رسانی، حداث جاده ترانزیتی، توسعه بنادر، گسترش بازارچه های مرزی، احداث ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی، آبرسانی به ۲ هزار و ۵۰ روستا، تاسیس و توسعه ۴۵ دانشگاه و مرکز آموزش عالی و اجرای صدها طرح کشاورزی، امروز استان سیستان و بلوچستان را در زمره استان های در حال توسعه قرار داده است.

آزاد از ائمه جمعه و جماعات و مبلغان علوم دینی خواست تا خدمات نظام ودولت را از طریق تریبون نماز جمعه به اطلاع مردم برسانند.

مولوی نظیر احمد سلامی یکی از نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر نقش ائمه جمعه در هدایت افراد جامعه و تقویت وحدت و همدلی ضرورت بیان خدمات نظام را برای مردم مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین به تحولات خاورمیانه و برچیده شدن حکومت های دیکتاتور اشاره کرد و این حرکت ها را نتیجه بیداری اسلامی دانست که امروز خوشحالی و شادمانی مسلمانان را در پی داشته است.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: