۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 338 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۲ فروردین ۱۳۹۱

حمایت از تولید ملی نیازمند ترویج فرهنگ کار جمعی است

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان و امام جمعه زاهدان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، گفت: حمایت از تولید ملی نیازمند ترویج فرهنگ کار جمعی و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی است.
آیت الله  سلیمانی افزودند: برنامه ریزی و همکاری همه اقشار جامعه در یک مسیر هدفمند و محقق کردن اهداف چشم انداز سند توسعه کشور نیاز اصلی ترویج فرهنگ کار جمعی برای بازدهی مطلوب است.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: تولیدات داخلی در کشور باید به درجه ای از کیفیت دست یابد که ارتقای توسعه صادرات کالا، در اختیار گرفتن بازارهای خارجی و همچنین جلب رضایت مردم از تولیدات داخل را در پی داشته باشند.
آیت الله سلیمانی اظهار داشت: در سالهای اخیر دولت و مجلس تلاش زیادی برای اصلاح سیستم اقتصادی کشور انجام دادند که هدفمندی یارانه ها، بازنگری قانون گمرکی، توزیع سهام عدالت و سایر برنامه ها در این راستا بوده است.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان گفت: اقدامات انجام گرفته از سوی دولت طی سالهای اخیر در بخش اقتصادی نشان می دهد که مجموعه دستگاههای اجرایی نیاز کشور به رشد اقتصادی را درک کرده اند.
آیت الله سلیمانی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نیز با عنایت به تلاش دولت برای تحول بخش اقتصادی و تامین نیاز کشور امسال را به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری کردند که تحقق این مهم بدون مشارکت مردم و بخش خصوصی میسر نیست.
خطیب جمعه زاهدان یادآور شد: سال گذشته حاشیه آفرینی عده ای در بخش اقتصادی کشور منجر به اختلاس و فساد مالی شد و دولت را در رسیدن به همه اهداف خود ناکام گذاشت.
آیت الله سلیمانی ادامه داد: امسال دولت باید با ایجاد انگیزه در مردم برای کمک به توسعه اقتصادی کشور و همچنین تلاش برای تکمیل زیرساخت ها، اجرای طرح تحول اقتصادی را شتاب دهد.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری اجرای طرح تحول اقتصادی در کشور را به لحاظ رسیدن به سند چشم انداز توسعه در سال ۱۴۰۴، خودکفایی کشور در مقابل تحریم های اقتصادی استکبار، برتری اقتصاد ایران در خاورمیانه در مقابل کشورهای رقیب منطقه ضروری عنوان کرد.
آیت الله سلیمانی با تاکید بر تلاش بیشتر دولتمردان برای رسیدن به خودکفایی اقتصادی ایران، گفت: استکبار حتی درصدد تحریم دانشگاههای کشور بود اما با تدبیر وزارت علوم و تحریم دانشگاههای کشورهای استعمارگر برای استفاده از مقالات علمی ایران، مستکبران از انجام این کار منصرف شدند.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه یارانه های نقدی برخی افراد را از تلاش برای تامین معیشت دور کرده است، گفت: حمایت از تولید ملی نیازمند تلاش همه اقشار جامعه برای رونق چرخه اقتصاد و تولید کشور است.

برچسب ها:ارسال نظر: