۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 539 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۶ بهمن ۱۳۹۱

اختلاف بین شیعه و سنی خواسته دشمنان است

عبدالصمد کریمزایی

n00028486-b

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: اختلاف بین شیعه و سنی و تفرقه افنکی بین آنان خواسته دشمنان برای متزلزل کردن امت اسلامی است.

مولوی ‘عبدالصمد کریم زایی’ در خطبه های امروز نماز جمعه اهل سنت ایرانشهر با تبریک فرا رسیدن میلاد باسعادت حضرت محمد مصطفی (ص) اظهار داشت: وحدت، انسجام، همبستگی و برادری برای مسلمانان حیاتی و تکلیف شرعی است.

وی بیان کرد: دشمنان اسلام تلاش می کنند به اختلافات فرقه ای، مذهبی و قومی در کشورهای اسلامی دامن بزنند و از این طریق به اهداف پلید خود دست یابند لذا مسلمانان باید مراقب باشند گرفتار توطئه های بیگانگان نشوند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر امر به معروف و نهی از منکر را مهمترین عامل وحدت بین امت اسلامی عنوان و بیان کرد: افرادی که تحت تاثیر دسیسه های بیگانگان قرار دارند آگاه باشند که در دام آنان گرفتار نشوند.

مولوی کریم زایی اظهار داشت: وحدت بین مسلمانان نباید ورد زبان باشد و به هفته وحدت ختم شود بلکه امت اسلامی باید در عمل نیز یکدلی و همبستگی خود را به منصه ظهور برساند.

وی توهین، تهمت و افترا به اعتقادات و باورهای دیگران را ناپسند دانست و گفت: مشترکات بین شیعه و سنی بسیار است اما در مقابل باید به باورهای فقهی یکدیگر احترام بگذارند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: