۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 752 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۱

از برگزاری آزمون ها از دبیرخانه شورا تشکر می کنم

rahmani-allah

rahmani-allah

مولوی الله  بخش رحمانی روحانی اهل سنت  ایرانشهری ومدرس مدرسه علمیه حقانیه است  که در سطح دو شرکت کرده بود.

جمعه ۱۰/۲۹/ ۹۱ مرحله دوم آزمون روحانیون و طلاب اهل سنت در سطح یک ودو زیر نظر معاونت آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار گردید، در پایان این آزمون پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با یکی از داوطبین مصاحبه کرده است که در زیر می آید.

خودتان را معرفی کنید

بنده مولوی الله  بخش رحمانی از استان سیستان وبلوچستان، شهرستان ایرانشهر، سطح دو آزمون جامع شرکت کرده ام.

نظرتان درباره چگونگی برگزاری آزمون چیست؟

اولا اینکه این آزمون در مکان خوب و با امکانات مناسب رفاهی برگزار شد بسیار ممنونیم به ویژه اینکه برخی از روحانیون امروز صبح رسیدن و خسته بودند، صرف صبحانه و چای در اینجا به آنها نیرو و روحیه داد.

اما گله ای که دارم این است که بعضی از ما از شهرهای دور آمده ایم و بیش از ۲۰ ساعت در اتوبوس یا قطار بودیم به همین دلیل مجبور بودیم که یک شب زودتردر تهران باشیم بنابراین بهتر بود که ما را در جایی اسکان می دادند خیلی از ما توان اینکه به مسافرخانه هم برویم را نداریم و جایی را هم بلد نیستیم.

منابع امتحانی و سئوالات چگونه بود؟

او از کمیاب بودن برخی منابع نیز گله مند بود و گفت: بعضی منابع را پیدا نکردیم مثلا کتاب نورالیقین منبع امتحانی سطح دو بود که ما در استان خودمان نیافتیم و حتی در نمایشگاه کتاب که در تهران برگزار شد در اردیبهشت ماه هم نبود حتی ما در کتاب های عربی هم گشتیم ولی پیدا نکردیم.

نحوه طراحی سئوالات هم برخی اشکال داشت مثلا سئوالات منطق فقط از نصف اول کتاب آمده بود و ازبقیه کتاب نبود.

وی اضافه کرد: مسئله دیگر این است کسانی که در آزمون شرکت می کنند عموما چند سال است که فارغ التحصیل شده و از منابع درس جدا افتاده اند و مشغول کار و برخی هم مشغول تدریسند بنابراین کسب معدل ۱۴ کمی برای آنها دشوار است، به خصوص که ما با این نوع روش امتحان یعنی چهار گزینه ای آشنایی نداریم و به روش سنتی درس خوانده ایم، بنابراین اگر معدل ما هم مانند حوزه های علمیه شیعه ۱۲ محاسبه کنند به عدالت نزدیک تر است.

مولوی رحمانی در آخر تأکید کرد: جا دارد که از برگزاری این آزمون ها از دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس دینی اهل سنت تشکر کنم، که با حسن نیت و رویی گشاده به سئوالات ما جواب دادند و واقعا زحمت کشیدند، و انشاءالله در سال های بعد هم برگزار شود و از قبل هم اطلاع رسانی مناسب صورت گیرد و اگردر مراکز استان امتحان گرفته شودبسیار بهتر است چون مسافت زیاد تا تهران طلاب را خسته می کند.

وی تأکید کرد: با برگزاری این امتحان و قبولی در آن مدرک معتبر ورسمی آموزشی به روحانیون داده می شود و در دبیرستان یا مدارس دولتی می توانند دروسی مانند قران و آموزش دینی را تدریس کنند و چند امتیاز دارد اول اینکه این مولوی ها مسلط به زبان عربی بوده و اکثرا حافظ قرآن کریم هستندو بهتر می توانند به دانش آموزان درس یاد بدهند، دوم اینکه منبع درآمد مناسبی برای آنها ایجاد می شود.

پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: