۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 901 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۱

استاندار سیستان و بلوچستان وارد شهرستان سرباز شد

80350585-3231604

استاندار سیستان و بلوچستان به منظور سرکشی از آخرین وضعیت طرحهای عمرانی و دیدار با اقشار مختلف مردم، مسوولان، معتمدان و ریش سفیدان محلی وارد شهر راسک مرکز شهرستان مرزی سرباز در جنوب این استان شد.

‘حاتم نارویی’ که هیاتی از مدیران اجرایی سیستان و بلوچستان وی را همراهی می کنند در بدو ورود به شهرستان سرباز مورد استقبال فرماندار، ائمه جمعه و اقشار مختلف مردم شیعه و سنی منطقه قرار گرفت.

وی پس از ورود به شهرستان سرباز با حضور در گلزار شهدا ضمن نثار گل و ذکر فاتحه به ساحت مقدس شهیدان ادای احترام کرد.

‘حاتم نارویی’ در نشست مشترک شورای اداری و معتمدان و ریش سفیدان شهرستان سرباز بیان کرد: با وجود خدمات فراوانی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بویژه در دولت نهم و دهم در سیستان و بلوچستان انجام شده اما به سبب گستردگی و پهناوری این استان هنوز جای کار بسیار دارد.

وی اظهار داشت: استانی که در گذشته از کمترین امکانات و زیر ساختها محروم بود اکنون به همت دولتمردان و توجه مسوولان نظام در حال توسعه و پیشرفت است و محرومیتها را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان افزود: با وجود توانمندیها و ظرفیت های فراوان، کلمه محرومیت زیبنده این استان نیست باید همه مردم و مسوولان دست در دست هم بدهند و از این نعمات خدادادی برای توسعه و پیشرفت منطقه بیشترین بهره را ببرند.

وی با اشاره به ترفندهای دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مردم شیعه و سنی استان گفت: استکبار همواره با استفاده از نوکران و مزدوران سرسپرده خود سعی در ایجاد اختلاف و تفرقه در میان مردم شیعه و سنی استان را داشته است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: مرحومان مولوی عبدالعزیز ملازهی و آیت الله کفعمی از پایه گذاران وحدت واقعی بین اقوام و طوایف و مذاهب مختلف استان بودند که با وجود توطئه های مختلف دشمنان، راه این دو روحانی بزرگوار سنی و شیعه با موفقیت ادامه یافته و امروز نیز باید این راه با جدیت ادامه یابد.

نارویی خطاب به علما و معتمدان و ریش سفیدان طوایف شهرستان سرباز گفت: امروز همه ما دشمن مشترک داریم و اگر فاصله ای بین ما ایجاد شود در آن فاصله دشمن قرار می گیرد و تلاش می کند هر روز این جدایی را بیشتر کند و در این راه از هیچ جنایت و خیانتی هم فروگذار نیست.

وی خاطر نشان کرد: امروز هیمنه آمریکا و استکبار جهانی توسط نظام جمهوری اسلامی ایران شکسته و مچاله و در زباله دان تاریخ انداخته شده است.

 استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه سفر به شهرهای جنوبی استان از منطقه مرزی پیشین بازدید و با خانواده شهدای وحدت دیدار و گفت وگو کرد

‘حاتم نارویی’ در دیدار با خانواده شهدای وحدت در مسجد جامع شهر پیشین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای وحدت بویژه سرداران شهید شوشتری و محمد زاده بیان کرد: شهدای وحدت جانشان را فدا کردند تا امروز ما در آسایش و امنیت باشیم.

وی افزود: عملیات تروریستی پیشین و شهادت شماری از هموطنان شیعه و سنی به دنیا ثابت کرد که برای دشمنان اسلام شیعه و سنی فرقی ندارد و تنها هدفشان نابودی دین مبین اسلام و مسلمانان است.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این حادثه خون شیعه و سنی در هم آمیخت و به معنای واقعی وحدت تجلی پیدا کرد و بدخواهان و ظالمان برای همیشه رسوا شدند.

وی با اشاره به توانمندیهای بخش مرزی پیشین گفت: مرز تهدید نیست بلکه فرصت بسیار مغتنمی برای بهره گیری مطلوب از آن و توسعه فعالیتهای تجاری است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های لازم باید از تمام مزایای مرز بنحو شایسته ای استفاده شود.

نارویی با اشاره به مبادلات پیله وری و کالای چمدانی مرزنشینان گفت: این موضوع برای بهبود معیشت مرزنشینان باید قانونمند و اجرایی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان از پیشین به عنوان شهر متدینین یاد کرد و اظهار داشت: این شهر به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به گذشته متحول شده است و ما باید قدردان این دولت و نظام باشیم.

وی با اشاره به اجرای طرح ارتقا ارتفاع تاج سد پیشین به منظور افزایش ظرفیت ذخیره سازی آب گفت: این طرح باید با کارشناسی دقیق اجرا شود تا خدای نکرده مشکلی برای مردم شهر پیشین به وجود نیاید.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان به ساخت پروژه کشتارگاه صنعتی توسط بخش خصوصی در نقطه صفر مرزی اشاره کرد و افزود: بزودی برای کمک به این کشتارگاه و تامین دام مورد نیاز پست فرنطینه دام در این نقطه راه اندازی خواهد شد.

 استاندار سیستان و بلوچستان در پایان این نشست با اهدا لوح و هدایایی از خانواده های شهیدان ‘عمران زرنما و محمد بیر’ تجلیل کرد.

برچسب ها:

, , , , , ,ارسال نظر: