۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 531 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۱

استفاده بهینه از مساجد در برابر تهاجم فرهنگی

80141253-2578885

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت  سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری بر استفاده بهینه از ظرفیت مساجد برای جذب بیشتر جوانان و ایجاد سنگر پرتحرک مردمی در برابر تهاجم فرهنگی غرب تاکید کرد.

آیت الله سلیمانی در مراسم گشایش نخستین نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای کانونهای فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان در زاهدان گفت: برای بهره گیری مطلوب از کلیت مساجد در کشور باید مراکز درمانی، ورزشی، آموزشی و پژوهشی در کنار آنها ایجاد شود.

وی با مطلوب شمردن برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای فعالان مساجد سیستان و بلوچستان تاکید کرد: باید با بهره گیری مطلوب از ظرفیت های مساجد به عنوان کانونهای اعتقادی مسلمانان جایگاه آنها را در کشور تا حد مسجد النبی زمان پیامبر اسلام (ص) ارتقا داد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: کارآمدی مساجد در عرصه سیاست برای دشمنان واضح و مبرهن است به طوری که از بین بردن سه کانون مسجد، کعبه و قرآن را تنها راه شکست مسلمانان و از هم گسیختگی وحدت امت اسلامی می دانند.

آیت الله سلیمانی افزود: در کتاب آسمانی مسلمانان به وضوح آمده است، افرادی که درصدد مقابله با اسلام برآمدند از کارایی مساجد برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان بهره گرفتند و مسجد ضرار بوجود آوردند.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: مسجد سازمان پیوستگی امت اسلامی به لحاظ برنامه ای و ساختاری است و دشمنان بارها سعی کرده اند مسجد را به کانون مبارزان با خداوند تبدیل کنند.

آیت الله سلیمانی افزود: با توجه به نقش سیاسی مساجد توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری و تبیین هر چه بیشتر جایگاه آنها در تحکیم وحدت و انسجام امت اسلامی در جامعه کنونی ضروری است

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: