۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 538 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۲

استقلال اقتصادی مقدمه استقلال سیاسی است

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری  در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مکمل یکدیگرند زیرا هیچ کشوری به استقلال سیاسی نمی رسد مگر اینکه استقلال اقتصادی بدست آورد.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان افزود: رهبر فرزانه و حکیم نظام الهی با درایت خاصی امسال را سال حماسه سیاسی حماسه اقتصادی نامگذاری کردند زیرا ما در سیاست گامهای بسیار بلندی برداشته ایم و موفقیتهای بسیاری بدست آورده ایم ولی در حوزه اقتصاد کلان مانند حفظ ارزش پول رایج ملی ایران و پشتوانه های ارزی کشورمان موفق نبوده ایم در حالیکه ایران یک کشور بسیار ثروتمند است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود: وابستگی بودجه مملکت به نفت کشور و نبود مدیریت صحیح اقتصادی یک پدیده شوم است.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: با فروش نفت باید زیر ساختهای کشور را درست کنیم نه اینکه بودجه مملکت را با در آمد نفتی ببندیم این نقطه ضعف در مقابل دشمن است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: نداشتن یک نقشه علمی منسجم برای هدایت اقتصاد کلان کشور باعث می شود هر دولتی درآمدهای کشور را مطابق سلیقه خود هزینه کند و وقتی یک نقشه جامع در اقتصاد وجود نداشته باشد اقتصاد کشور بیمار خواهد بود.

آیت الله سلیمانی گفت: بالا بودن بازده در بخش های واسطه ای نسبت به بخشهای صنعتی و کشاورزی باعث عدم پیشرفت کشور در زمینه اقتصادی شده است.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: استفاده از توانمندیها، قابلیت ها و ظرفیتهای فراوان موجود اقتصادی کشور از جمله گردشگری و کشاورزی می تواند درآمدی به مراتب بیشتر از نفت را در دامان کشور سرازیر کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: دخالت نکردن کارشناسان معتقد به اقتصاد اسلامی در تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های اقتصادی باعث ضعف اقتصاد کشور شده است.

وی گفت: مساله قطع ارتباط ایران با آمریکا امروز در کشور ما با اختلاف نظر رو به رو است، قطع ارتباط و یا ادامه آن برای کشور ما ریشه اعتقادی و دینی دارد در اسلام اگر رابطه مسلمان با هر انسانی رابطه حسنه و با احترام متقابل باشد کار پسندیده ای است.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: این رابطه نباید رابطه ارباب و رعیت یا ظالم و مظلوم باشد و اگر احترام متقابل وجود داشته باشد ایجاد ارتباط نیز مشکلی بوجود نمی آورد.

امام جمعه زاهدان در عین حال تصریح کرد: تصمیم گیرنده اصلی برای قطع یا ادامه ارتباط ایران با آمریکا، مقام معظم رهبری هستند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ادامه داد: کشور عربستان نوکر و سرسپرده آمریکا است و حتی توانایی انجام کارهای ساده و پیش پا افتاده را بدون نظارت آمریکا و مهندسان آمریکایی ندارد و به یک کشور کاملا مصرفی تبدیل شده است در صورتیکه پیشرفت ایران اسلامی با این قطع رابطه در همه زمینه ها بسیار بیشتر از کشور عربستان بوده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: آمریکا خود مستقیم تقاضای برقراری ارتباط با ایران را مطرح کرده در صورتی که این رابطه بر اساس احترام متقابل باشد مانعی ندارد ولی ما از قطع ارتباط با آمریکا نگران نیستیم.

ایرنا

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: