۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, یادداشتدیدگاه | تعداد بازید : 1,435 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۱

اعتراض مسلمانان ویهودیان آمریکابه تبلیغات شهری ضداسلام

4

دور تازه‌ای از نصب تبلیغات ضداسلامی این‌بار در شهر «دنور» (Denver)، پایتخت ایالت «کلرادو»ی آمریکا، موجب اعتراض گروه‌های اسلامی و یهودی شد.

گروه‌های اسلامی و یهودی آمریکا این اقدام را تحریک نفرت و خصومت علیه ادیان اعلام کردند.

«عصف بار ـ تورا»، مدیر برنامه شورای یهودیان شیکاگو در این رابطه گفت: طرح نصب تابلوهای تبلیغات شهری ضداسلامی با هدف معرفی مسلمانان به عنوان افرادی خشن انجام می‌شود.

این تابلوهای تبلیغاتی آخرین‌بار بر روی اتوبوس‌های اداره حمل‌ونقل شهر «شیکاگو» نصب شده و پیش‌تر نیز در ایستگاه‌های متروی نیویورک، واشنگتن و چند شهر دیگر در معرض دید عموم قرار گرفته بود.

در متن این تابلوهای تبلیغاتی که یک ماه در ایستگاه‌های مترو و بر روی اتوبوس‌ها باقی ماند، آمده است «در هر جنگی میان انسان متمدن و یک انسان بدوی، از انسان متمدن حمایت کنید. از اسرائیل حمایت کنید … جهاد را شکست دهید»

این تبلیغ ضداسلامی که پس از موج اخیر اهانت به اسلام و ساحت پیامبر اکرم(ص) برای اولین بار در متروی نیویورک نصب شد، طرح «پاملا گلر»، مدیر اجرایی انجمن دفاع از آزادی آمریکا و از مؤسسان بنیاد «توقف اسلامی کردن آمریکا» بود که بلافاصله پس از نصب، با اعتراض و انتقاد رهگذران و گروه‌های دینی مواجه شد.

تاکنون دادگاه‌های فدرال آمریکا با نصب این تبلیغات ضداسلامی از سوی پاملا گلر موافقت کرده‌اند.

پاملا گلر از اداره‌های حمل‌و‌نقل شهرهای نیویورک و واشنگتن که در ابتدا از صدور مجوز برای نصب این تبلیغات خودداری کرده ‌بودند، شکایت کرده و در وبلاگش اداره حمل‌ونقل شیکاگو را نیز تهدید کرد که اگر از صدور مجوز برای نصب این تابلوها خودداری کند، از وی شکایت خواهد کرد.

از سوی دیگر، شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی از راه‌اندازی طرح مقابله با این تبلیغات ضداسلامی از هفته آینده خبر داد.

این شورا پیش‌تر نیز با نصب تابلوهای تبلیغاتی مزین به آیه‌ای از قرآن کریم در ایستگاه‌های مترو، به مقابله با این تبلیغات ضداسلامی پرداخت.

بر روی این تابلوها که حدود ۵ متر ارتفاع داشتند، آیه ۱۹۹ سوره مبارکه اعراف «خُذِ الْعَفْوَ وَأْمُرْ بِالْعُرْفِ وَأَعْرِضْ عَنِ الْجَاهِلِین: گذشت پیشه کن و به [کار] پسندیده فرمان ده و از نادانان رخ برتاب» درج شده بود.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: