۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 689 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۱

اعزام هفت کاروان از روحانیون اهل سنت ایران به مدینه منوره

حجه الاسلام موسی الرضا تیموری مسئول واحد اهل سنت در بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره گفت ؛ از تاریخ ۳۱ خرداد تا ۱۴تیرماه امسال هفت کاروان از روحانیون عمره گزار اهل سنت کشور وارد مدینه منوره شدند و این واحد خدمات در نظر گرفته شده خود را برای آنها عرضه کرد.
 حجت الاسلام و المسلمین “موسی الرضا تیموری ” گفت که این هفت کاروان شامل ۸۳۵ روحانی از اهل سنت بود و از استانهای خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان ، هرمزگان ، گلستان ، کردستان ، آذربایجان غربی ، کرمانشاه و فارس به مدینه منوره  مشرف شدند.
 وی گفت که اعزام روحانیون اهل سنت ایران با هماهنگی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و مساعدت ارزشمند رهبری معظم انقلاب صورت گرفت .
  دردوره حضور روحانیون اهل سنت در مدینه منوره  به گفته حجت الاسلام تیموری ، چهار همایش و نشست علمی درباره موضوعات مرتبط با جهان اسلام از سوی بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره با حضور علمای اهل سنت برگزار شد .
 برگزاری دوره ویژه زیارت مشاهد مشرفه در مدینه منوره و شرکت در مراسم و مجالس ومحافل انس با قران و اعیاد شعباینه خصوصا میلاد امام حسین (ع) و سخنرانی روحانیون شاخص اهل سنت در آن ، برگزاری حلقات قرآنی در حرم مطهر رسول الله (ص) ، هماهنگی و اجرای برنامه دیدار روحانیون اهل سنت از موزه و کتابخانه حرم شریف نبوی و اهدای هدایای معنوی شامل قرآن و صحیفه سجادیه و جا نماز به این میهمانان رسول الله (ص) ، بخشی دیگراز فعالیت های واحد اهل سنت  بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره در ارتباط با سفر علمای اهل سنت بود.
 عموم علمای اهل سنت که شانس زیارت رسول الله الاعظم (ص) را یافتند و به عمره گزاری نایل آمدند ، برای اولین بار بود که چنین توفیقی بدست می آوردند.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: