۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 584 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۱

افتتاح ساختمان جدید موسسه مذاهب اسلامی

5415

مراسم افتتاحیه ساختمان جدید موسسه مذاهب اسلامی با حضور مدیر محترم حوزه های علمیه، آیت الله حسینی بوشهری و نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان آیت الله سلیمانی وجمعی از اساتید و پژوهشگران برگزار گردید.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری مدیر موسسه مذاهب اسلامی، در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی این موسسه، گفت: موسسه مذاهب اسلامی با سابقه ۲۰ ساله در حال برگزاری دهمین دوره آموزشی است که تاکنون در ۹ دوره ۵۲۰ دانش‌پژوه در رشته تخصصی مذاهب اسلامی فارغ‌التحصیل شده‌اند. وی با بیان این که تربیت‌شدگان این مرکز در عرصه‌های تبلیغی بسیار موفق بوده‌اند، افزود: چشم‌انداز موسسه، تربیت مبلغان کارآمد و توانمند در عرصه‌های مختلف است.

مدیر موسسه مذاهب اسلامی با بیان این که امروز زمینه جذب فارغ‌التحصیلان این مرکز در همه جای کشور فراهم است، خاطرنشان کرد: این موسسه تا کنون قریب به ۷۰ عنوان کتاب در زمینه مذاهب به چاپ رسانده است و برای تربیت پژوهشگران در زمینه مسائل مختلف مذاهبی، گروه‌های مختلف پژوهشی را تشکیل داده است.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی به فعالیت‌های آموزشی این موسسه اشاره کرد و گفت: ۱۵۰ نفر از روحانیون در دوره‌های غیر حضوری این موسسه شرکت کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تسریع در امر ایجاد رشته مذاهب اسلامی در سطح چهار گردید و در پایان از مساعدت‌های دفتر مقام معظم رهبری در امر خرید ساختمان جدید تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه این مراسم، آیت‌الله حسینی‌بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه نیز در سخنانی ضمن درخواست حضور جدی طلاب این موسسه در مناطق هدف، توجه حوزه بر مراکز تخصصی را مدنظر قرار داد و گفت: باید به مراکز تخصصی و ایجاد رشته‌های جدید توجه خاص شود.

در این مراسم آیه الله سلیمانی، نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در سخنانی، با اشاره به لزوم وحدت مذاهب اسلامی، خاطرنشان کرد: دشمن در صدد ایجاد اختلاف مذهبی در جمهوری اسلامی ایران است و برای این که این اتفاق نیفتد نیازمند آموزش دانش‌پژوهان بیشتر در مرکز تخصصی مذاهب اسلامی هستیم. ایشان از مدیر حوزه های علمیه آیت‌الله حسینی‌بوشهری، درخواست نمودند برای رسیدن به این هدف در امر راه اندازی سطح چهار که قبلا کلیات آن به تصویب رسیده است تسریع نمایند.

در پایان این مراسم از ۸ نفر از ممتازین دوره‌های هشتم تا دهم مرکز تخصصی مذاهب اسلامی تقدیربه عمل آمد.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: