۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 973 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۱

افتتاح نماز جمعه در مسجد ابوذر غفاری

68904904441696313142

 به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در ایام ماه مبارک رمضان و همزمان با شهادت امام علی علیه السلام ، نماز جمعه در مسجد ابوذر غفاری روستای سرزه از توابع شهرستان ایرانشهر افتتاح شد.

حجت الاسلام والمسلمین تیموری ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در آئین افتتاح نماز جمعه گفت: نماز جمعه، مظهر وحدت و اخوت اسلامی است و از افتخارات نظام اسلامی می باشد و بحمد الله با عنایت نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان ، هیچ مشکلی در اقامه نماز جمعه اهل سنت وجود ندارد و بالغ بر سیصد نماز جمعه اهل سنت در استان اقامه می شود.

ایشان افزود : نماز جمعه علاوه بر فضایل معنوی آن ، دارای جنبه های سیاسی اجتماعی است و در بیداری اسلامی نقش اساسی ایفاء نموده که نمونه آن در قیام مردم مصر علیه رژیم مبارک شاهد  بودیم.

مدیر فرهنگی وامور روحانیون نهاد با تأکید بر حضور گسترده و منسجم مردم در نماز جمعه ، از ائمه جمعه استان درخواست نمود تا با بیان مسائل روز و آگاهی دادن به مسائل جهان اسلام ، بر وحدت و یکپارچگی مردم توجه داشته باشند و خطابه جمعه را آلوده به مسائل اختلافی و بحث برانگیز نکنند .

در ابتدای این مراسم ، مولوی شمس الحق دامنی ، امام جمعه مسجد محمد رسول الله (ص) ایرانشهر با سخنانی از اقدامات نهاد خصوصاً توجه آن به مسائل عبادی و دینی مردم تشکر کرد و نظام اسلامی و رهبر معظم را افتخاری برای اهل سنت و الگویی برای جوامع اسلامی دانست .

همچنین مولوی « عبدالرئوف قاسمزایی » امام جمعه جدید این مسجد ، از عنایت و توجه حضرت آیت الله سلیمانی و مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت نسبت به افتتاح این آئین معنوی تشکر نمود و بیان کرد: امیدوارم  با این حرکت اسلامی که موجی از شادی و شعف را در مردم منطقه ایجاد نموده است ، وحدت و اخوت مردم روز به روز گسترش یابد و با دعای خیر مردم ، عزت و عظمت نظام اسلامی هر روز بیشتر گردد.

روستای سرزه از توابع بخش مرکزی شهرستان ایرانشهر می باشد که در جنب فرودگاه این شهر قرار دارد.

تصاویر

     

برچسب ها:

, , , , , , ,ارسال نظر: