۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 556 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۱

نماز عید فطر موجب اتحاد مسلمانان می‌شود

 نماز عید سعید فطر با شرکت اقشار مختلف مردم شیعه و سنی در عیدگاههای شهرها و بخشهای سیستان و بلوچستان اقامه شد.
نماز عید فطر در زاهدان به امامت آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در مصلای المهدی (عج) این شهر اقامه شد.

امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز عید با دعوت مردم به تقوای الهی فرا رسیدن این عید بزرگ اسلامی را تبریک گفت.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هر چند که عید فطر پاداش یک ماه عبادت صادقانه ماه مبارک رمضان به مسلمانان است و شیرینی خاص خود را دارد اما امسال به سبب وقوع زلزله در آذربایجان شرقی و کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از هموطنانمان این شیرینی به تلخی گراییده است.

عضو خبرگان رهبری با تقدیر از حضور گسترده مردم شیعه و سنی استان در راهپیمایی روز جهانی قدس بیان کرد: شرکت یک پارچه و با شکوه مردم در این راهپیمایی نشانگر اتحاد و همدلی و پایبندی آحاد شیعه و سنی به نظام اسلامی و پیروی از ولی امر مسلمین و همچنین اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین و انزجار از جنایات استکبار و صهیونیست است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: یقین بدانید که حضور با شکوه شما ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی مردم مظلوم فلسطین را شادمان و با انگیزه تر برای مبارزه با جنایتکاران صهیونیست خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان از نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه، اطلاعات ، شورای تامین و دستگاههای اجرایی که با برقراری امنیت و آرامش زمینه برگزاری هر چه باشکوهتر روز جهانی قدس و نماز عید سعید فطر را برای برادران و خواهران شیعه و سنی فراهم کردند، تقدیر کرد.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان یک ماه عبادت خالص بندگان مومن خدا و انس بیشتر با قرآن کریم بود، مردم ما در این ماه پر برکت استقبال بسیار شایسته ای از قرآن و محافل قرآنی و همچنین نمازهای جمعه و جماعات داشتند که جای تقدیر دارد.

امام جمعه زاهدان از عموم مردم خواست با حفظ این روحیه همچنان فضای معنوی مساجد را با حضورشان معنوی تر سازند.

ائمه جمعه شیعه وسنی در روز عید فطر نماز عید را در شهرستانهای  زابل، هیرمند، زهک، خاش، سراوان، سیب سوران، مهرستان، ایرانشهر، نیکشهر، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار  با حضور پرشور  مردم در عیدگاههای این شهرستانها اقامه کردند.

برچسب ها:ارسال نظر: