۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 555 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۱

امام(ره) روح عزتمداری را در جان ملت دمید

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب به مناسبت رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی در مرقد امام راحل گفت: آیت الله خامنه ای متذکر شدند که امام امت روح عزتمداری را در روح و جان ملت دمیدند.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های نماز جمعه مصلی قدس زاهدان افزود: امام امت ملتی را احیا کردند که در طول چهار دهه گذشته سربلند و استوار در برابر همه چالش ها ایستادگی کرده است.

وی بیان کرد: امام راحل در حق ملت پدری کردند و به مثابه پدری رئوف و مهربان برای ملت و مظهر صلابت و شخصیت ملت ایران در برابر جهان بودند.

وی اظهار داشت: احیای عزت ملت از سوی امام راحل به معنای استحکام درون جامعه برای مقابله مقتدرانه با دشمن و موانع پیشرو و دستیابی ملت به عزت حقیقی مبتنی بر توحید در لقای خدامداری است.

آیت الله سلیمانی یادآور شد: امام راحل مبتنی بر آگاهی خود از عزت واقعی ملت، روح عزتمداری را به جامعه اسلامی دمید و امروز نه تنها ملت ایران به اقتدار کامل دست یافته بلکه انقلابیون به تاسی از امام امت موج بیداری اسلامی را در جهان براه انداخته اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آغاز بیست و پنجمین سالگرد رهبری آیت الله خامنه ای بر جمهوری اسلامی ایران گفت: طی ۲۴ سال گذشته از عمر رهبری ایشان بر جمهوری اسلامی توفیقات بسیاری نصیب ملت ایران شد.

وی اظهار داشت: پس از رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی دشمنان و رسانه های بیگانه مرگ انقلاب اسلامی، از هم گسیختگی نظام اداری و حکومتی، بی ثباتی کشور، آغاز اغتشاشات داخلی، حمله مجدد عراق به ایران و قرار گرفتن بنی صدر بر مسند قدرت را نوید دادند.

ایشان افزودند: رسانه های غربی و دشمنان در آن زمان اعلام کردند که پس از رحلت آیت الله خمینی پر کردن خلا رهبری انقلاب اسلامی به هیچ وجه امکان پذیر نیست در حالی که از حرکت دوراندیشانه امام راحل در این زمینه غافل بودند.

وی ادامه داد: امام راحل قبل از رحلتشان نظریه ولایت فقیه را در کشور احیا کرد و آن را در متن قانون اساسی قرار داد و با اقدام ایشان خط بطلانی بر فرضیات غرب و دشمنان مبنی بر از هم پاشیدگی جمهوری اسلامی کشیده شد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: امام راحل با تاسیس مجلس خبرگان و تاکید بر شایستگی های آیت الله خامنه ای، به نحو احسن انقلاب اسلامی را به سر منزل مقصود رهنمون ساختند و سکان آن را به شایسته ترین فرد سپردند.

وی با اشاره به خدمات ارزشمند رهبر معظم انقلاب طی ۲۴ سال گذشته از رهبری ایشان بر ایران اسلامی گفت: تداوم آرمان های امام راحل، تدبیر ایشان در مقابله با حمله عراق و آمریکا به کویت، برخورد شایسته ایشان با طالبان، روشن گری ایشان در مورد حادثه ۱۱ سپتامبر از جمله توفیقات رهبر معظم انقلاب در اداره کشور و برخورد با دشمنان بوده است.

امام جمعه زاهدان تدبیر هوشمندانه در فتنه انگیزی های دشمنان در داخل کشور، دستیابی ایران به پیشرفت های علمی و پ‍‍ژوهشی در سطح جهان، تدوین سند چشم انداز ۲۰ ساله برای توسعه کشور، توجه به جنبش نرم افزاری و تولید علم، ترغیب ملت به آرمان گرایی و واقع گرایی، گفتمان سازی و فرهنگ سازی را از دیگر دستاوردهای رهبر معظم انقلاب طی ۲۴ سال گذشته عنوان کرد.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: