۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,716 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۲

امام جمعه جدید شهر بمپور منصوب شد

902603

حجت الاسلام ˈمهرداد محرریˈ سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر در مراسم انتصاب امام جمعه جدید بمپور که با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار شد با تشکر از حضور پرشور مردم شریف در راهپیمایی روز قدس گفت: روز قدس یک آئین تشریفاتی نیست بلکه نمادی از نفرت عمومی دنیای اسلام نسبت به جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و حامیان آن می باشد.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر گفت : هدف از روز قدس این است که از یکسو وابستگی فلسطین و بیت المقدس و قدس شریف به دنیای اسلام مورد تاکید قرار گیرد و از سوی دیگر فکر آزاد سازی قدس از چنگال صهیونیستها در میان مسلمین جهان احیا گردد.

وی گفت:  در این روز همه ساله مسلمانان جهان در کشورهای خود با انجام تظاهرات باشکوه , برلزوم مرگ اسرائیل و بازگرداندن فلسطین و قدس شریف به صاحبان اصلی آن تاکید می کنند.

حجت الاسلام محرری در ادامه با اشاره به آیه ۹سوره جمعه آثار و برکات معنوی ومادی نمازجمعه را برشمرد وگفت : یکی از برکات معنوی نماز جمعه این است مسلمانان در بهترین مکان و در بهترین روز خدا ودر بهترین ساعت که یکی از موارد استجابت دعا در انتهای خطبه و شروع نماز جمعه است به ذکر خدا روی آورده اند و این باعث تقرب الی الله می شود.

وی اضافه نمود : یکی از اثرات نمازجمعه آشنا شدن امت اسلامی با معضلات ومشکلات وحوادث تلخ وشیرین دنیای اسلام است خطیب جمعه به حوادث جهان اسلام یا حوادث ایران اسلامی اشاره می کند و مستمعین با آن آشنا می شوند امروزه در جهان اسلام بیداری اسلامی در کشور های منطقه برگرفته از اقامه نمازجمعه در این کشورهاست .

 سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر گفت : در قبل از انقلاب تعداد نمازجمعه شهرستان کمتر از پنج نماز بود ولی امروزه به برکت انقلاب بالای پنجاه امام جمعه به اقامه نمازجمعه مشغول هستند .

در ادامه حجت الاسلام ˈعلی بامریˈ مسئول دبیرخانه ائمه جمعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان با ابلاغ سلام حضرت آیت الله سلیمانی نماینده محترم مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان حکم انتصاب مولوی حمایت الله صدیقی امام جمعه بخش بمپور شهرستان ایرانشهر را قرائت نموده وحکم انتصاب را تقدیم وی کردند  .

وی با اشاره به زحمات مرحوم مولوی ابراهیم صدیقی امام جمعه سابق بمپورگفت:  امیدوارم فرزند خلف ایشان همانند پدر بزرگوارش در راستای وحدت مذاهب واقوام نسبت به اعتلای اسلام قدم بردارند.

در این مراسم مولوی حمایت الله صدیقی امام جمعه بخش بمپور با تقدیر و تشکر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر گفت : امروز به برکت انقلاب اسلامی دین نه تنها در ایران اسلامی بلکه در جهان جان تازه ای گرفته است .

امام جمعه بمپور گفت : یکی از نعمتهای الهی که خداوند به واسطه انقلاب در اختیار ما گذاشته است نماز جمعه و جماعات می باشد و قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست و ما وظیفه داریم در برابر این نعمات شکرگذار باشیم.

وی گفت : اهل سنت براحتی مشغول فعالیتهای خود می باشند مدارس بزرگی دایر نموده ودر مکاتب به قرآن آموزی بدون هیچ محدودیتی فعالیت می نمایند و همه این موارد را مدیون مقام معظم رهبری و مسئولین خدوم انقلاب هستیم.

تصاویر

90248  90171  90260  90203

برچسب ها:

, , , , , ,ارسال نظر: