۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,428 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۲

امام حسین (ع) و آموختن درس عزت، شجاعت و مقاومت

80904879-5198039

مولوی ˈعبدالسلام ملازادهˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد النبی (ص) ایرانشهر با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت حسین (ع) و یاران باوفایشان، افزود: اهل بیت پیامبر (ص) و اصحاب آن حضرت همانند ستارگان درخشانی هستند که برای همیشه نور هدایتشان جاری است.

وی بیان کرد: امام حسین (ع) در راه تحقق آرمانهای الهی، احیای امر به معروف و نهی از منکر و از بین بردن بی عدالتی و شرارت قیام کرد و به شهادت رسید.

وی ادامه داد: مسلمانان باید شهامت، شجاعت، استقامت، استقلال و آزادگی را از امام حسین (ع) بیاموزند و با الگو گرفتن از آن بزرگوار در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کنند.

امام جمعه مسجد النبی اهل سنت ایرانشهر اظهار داشت: امام حسین (ع) در روز جمعه دهم محرم سال ۶۱ هجری قمری در سن ۵۸ سالگی در جنگی نابرابر که یک طرف آن جبهه حق متشکل از حضرت حسین (ع) و ۷۲ یار با وفایشان و در سوی دیگر لشکر کفر با بیش از چهار هزار نفر حضور داشتند، به شهادت رسید.

وی افزود: پس از این واقعه عدل الهی آنچنان نمایان شد که هنوز چهار سال از واقعه کربلا نگذشته بود که عمر یزید ملعون به پایان رسید و قاتلان امام حسین (ع) بدست مختار به هلاکت رسیدند.

مولوی ملازاده گفت: عاشورا روز بسیار بزرگی است که مورد توجه نبی مکرم اسلام (ص) نیز قرار داشت.

وی اظهار داشت: پیروی از رسول گرامی اسلام (ص) و اهل بیت و اصحاب آن بزرگوار تنها راه پیروزی مسلمانان برکفر است. /ایرنا

برچسب ها:ارسال نظر: