۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 545 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۱

امام خمینی (ره) مظهر وحدت امت اسلامی است

sadati

امام جمعه اهل سنت سراوان امام خمینی (ره) را مظهر وحدت امت اسلامی دانست و گفت: آن حضرت اختلافات فقهی را ناشی از تفاوت دیدگاهها در خطابه دانست و اختلافات فرعی و جزیی در مذاهب را تا حد فتوا تقلیل داد.

 مولوی ‘عبدالصمد ساداتی’با گرامیداشت سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی افزود: امام راحل معتقد به ترویج آزادی اندیشه در مذاهب در جامعه بودند.

امام جمعه اهل سنت سراوان بیان کرد: از دیدگاه امام خمینی (ره)، اسلام فراتر از درگیری ها و اختلافات فرقی و مذهبی بود و ایشان همواره بر وحدت امت اسلامی تاکید داشتند.

وی اظهار داشت: در سخنان امام راحل همواره آسیب های تفرقه و تاکید بر برادری و وحدت بین مسلمانان سنی و شیعه موج می زد و اختلاف افکنی بین آنان را ناشی از جهل می دانستند.

وی گفت: امام خمینی (ره) منشا آثار و برکات زیادی در تاریخ اندیشه و احوال بشری بوده و وجود ایشان در میان امت از نعمات بزرگ باریتعالی است.

مولوی ساداتی ادامه داد: بزرگترین دستاورد امام راحل، انقلاب و جمهوری اسلامی بود که تاثیر شگرفی در اندیشه آزادی خواهان برای به جریان انداختن نهضت ها در جهان داشت.

امام جمعه اهل سنت سراوان اظهار داشت: بسیاری از جنبش ها و نهضت های اسلامی و همین طور نهضت های آزادی خواه پس از انقلاب اسلامی جان دوباره گرفتند و نفس تازه ای در آنها دمیده شد.

وی با بیان اینکه موج بیداری اسلامی که امروز برخی کشورهای جهان را فراگرفته، نتیجه و ثمره انقلاب و توصیه های امام خمینی (ره) است گفت : جنبش اسلامی و آزادیخواهانه امروز به یک خطه محدود نمی شود بلکه همه غرب و شرق را فراگرفته است و مردم جهان برای آزادی و احقاق حقوق خود بپا خاسته اند.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: