۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 946 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۱

انتصاب امام جمعه روستای آبادان ایرانشهر

1

طی حکمی از سوی حضرت آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان مولوی کفایت الله کشوری به امامت جمعه مسجد محمد رسول الله روستای آبادان بخش مرکزی شهرستان ایرانشهر به مدت دو سال منصوب شد.

در این مراسم که در روز جمعه مورخ ۱۰/۹/۹۱ برگزار شد مولوی کفایت الله کشوری ضمن خوش آمد گویی به حجت الاسلام و المسلمین بامری و هیئت همراه با بیان خدمات نظام به مناطق محروم و اقلیت اهل سنت از خدمات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان و شهرستان ایرانشهر تقدیر بعمل آوردند .

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین علی  بامری مسئول دبیرخانه ائمه جمعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ضمن بیان اهمیت نماز جمعه در مسائل عبادی مسلمین با اشاره به این که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی این فریضه الهی توسط امام خمینی (ره) احیاء گردید به بیان سایر خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران به بلوچستان و مردم شریف این خطه پرداخت.

مسئول دبیرخانه ائمه جمعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان  با اشاره به حادثه عظیم کربلا گفت : چقدر انسانها از مسیر اسلام دور شده بودند که با نام اسلام نوه رسول الله (ص) را سر بریده و در این مسیر حتی به یک کودک شش ماهه هم رحم نکردند .

وی با اشاره به پیام هیهات من الذله امام حسین(ع) اظهار داشتند:

کلام زیبا و منطق روشن آن حضرت ریشه در آیات قرآن کریم دارد. خداوند متعال در قرآن کریم تأکید کرده که انسان نباید هرگز ذلت را بپذیرد،بلکه باید در مقابل ظلم و ستم قیام کند.; چنان که می‌فرماید: “لَقَد اَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَیِّنـَت‌ِ واَنزَلنا مَعَهُم‌ُ الکِتـَب‌َ والمیزان‌َ لِیَقوم‌َ النّاس‌ُ بِالقِسطِ واَنزَلنَا الحَدیدَ فیه‌ِ بَأس‌ٌ شَدیدٌ ومَنـَفِع‌ُ لِلنّاس‌ِ ولِیَعلَم‌َ اللّه‌ُ مَن یَنصُرُه‌ُ ورُسُلَه‌ُ بِالغَیب‌ِ اِن‌َّ اللّه‌َ قَوی‌ُّ عَزیز; (حدید،۲۵)

ما رسولان خود را با دلائل روشن فرستادیم‌، و با آن‌هاکتاب [آسمانی‌] و میزان ]شناسایی حق و قوانین عادلانه‌[ نازل کردیم تا مردم قیام به عدالت کنند و آهن را نازل کردیم.که در آن قوت شدیدی است‌، منافعی برای مردم‌، تا خداوند بداند چه کسی او و رسولانش را یاری می‌کنند، بی‌آن که او را ببینند، خداوند قوی و شکست‌ناپذیر است‌.

حجت الاسلام والمسلمین بامری گفت : از آیه مذکور بر می‌آید که خداوند متعال پذیرش ظلم از ناحیه انسان را سرزنش کرده و تأکید می‌کند که انسان در برابر بی‌عدالتی و ظلم نباید ساکت شود، بلکه قرآن کریم در جایی دیگر عزت را تنها از آن خدا و رسول و مؤمنان می‌داند و می‌فرماید: « ولِلّه‌ِ العِزَّة‌ُ ولِرَسولِه‌ِ ولِلمُؤمِنین‌َ ولـَکِن‌َّ المُنـَفِقین‌َ لا یَعلَمون ‌« (منافقون‌،۸)

و عزت مخصوص خدا و رسول او و مؤمنان است‌; ولی منافقان نمی‌دانند.

وی با بیان اینکه در روایات اسلامی نیز تأکید شد که مؤمن حق ندارد ذلت را بپذیرد و با این الگو نیز امام خمینی (ره) علیه ظلم و فساد پهلوی انقلاب کردند . و با ادامه راه ایشان توسط رهبر معظم انقلاب شاهد اسلام گرایی و بهار اسلامی در منطقه خاورمیانه هستیم.

انشالله این قرن ، قرن عظمت و شکوه بیشتر اسلام و مسلمین در جهان خواهیم بود.

در انتها وی حکم انتصاب مولوی کفایت الله کشوری به امامت جمعه مسجد محمد رسول الله روستای آبادان بخش مرکزی شهرستان ایرانشهر را قرائت و به ایشان ابلاغ نمودند.

این مراسم با حضور با شکوه مومنین نمازگزار همراه بود و بعد از آن نماز جمعه بر پا گردید.

روستای آبادان در ۲۰ کیلومتری ایرانشهر به سمت خاش و از توابع بخش مرکزی دهستان دامن شهرستان ایرانشهر می باشد .

     

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: