۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,480 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۲

اهل سنت ایرانشهر در غم شهادت امام حسین (ع)گریستند

80904936-5198186

امام جمعه مسجد نور اهل سنت ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته به تشریح فلسفه قیام امام حسین (ع) پرداخت و گفت: با وجودی که کوفیان امام حسین (ع) را دعوت کرده بودند اما به روی آن حضرت شمشیر کشیدند.

مولوی ˈمحمد طیب ملازهیˈ افزود: هنگامی که امام حسین (ع) خطاب به کوفیان فرمودند که خودتان من را دعوت کرده اید و اکنون نیز بر می گردم، کوفیان نانجیب به جای میهمان نوازی به آن حضرت و فرزندان و یارانشان حمله کردند بسیاری را به شهادت رساندند و ۳۴ ضربه شمشیر و نیزه به بدن مبارک حضرت حسین (ع) زدند.

وی اظهار داشت: لشکر کفار به نوه پیامبر (ص) و فرزند حضرت علی (ع) رحم نکردند و آب را به روی امام حسین (ع) و یارانشان و زنان و کودکان بستند و آن امام بزرگوار را به شهادت رساندند.

امام جمعه مسجد نور اهل سنت ایرانشهر گفت: هنگامی که سر مبارک حضرت حسین (ع) را نزد یزید ملعون بردند آن نانجیب با چوب بر لب و دندان آن حضرت می زد و بر لبی که پیامبر بر آن بوسه زده بود اهانت کرد.

وی اظهار داشت: قاتلان امام حسین (ع) در همین دنیا به سزای اعمال زشتشان رسیدند.

مولوی ملازهی گوشه دیگری از واقعه کربلا و عاشورا از جمله عزیمت حضرت مسلم به کوفه و بی اعتنایی کوفیان به قاصد امام حسین (ع) و مصیبت هایی که بر حضرت زینب (س) و زنان و کودکان کاروان نوه پیامبر (ص) وارد شده بود، را تشریح کرد و نمازگزاران در غم آن حضرت و اهل بیت پیامبر (ص) گریستند. /ایرنا

برچسب ها:ارسال نظر: