۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 565 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۱

اهل سنت ایران از حقوق کامل شهروندی برخوردارند

417

417

رئیس سابق دادگاه تجدیدنظر قاهره گفت: آنچه در مورد اقلیت اهل سنت ایران و ظلم در حق آنان گفته می‌شود، صحت ندارد و آنان نیز مانند شیعیان در ایران از حقوق کامل خود برخوردارند.

«الدمرداش العقالی» رئیس سابق دادگاه تجدید نظر قاهره در گفت‌وگو با خبرنگار در قاهره اظهار داشت: سخن گفتن از اقلیت اهل تسنن در ایران و نادیده گرفته شدن حقوق آنان، بی‌اساس است زیرا آنان از تمام حقوق شهروندی برخوردار بوده و در مجلس شورای اسلامی ایران نیز نماینده دارند.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس “یاری مردم اهواز” از سوی هیئت‌ها و احزاب اسلامی مصری تصریح کرد: این کنفرانس نیز مانند هر جنبش دیگری آزادی انتخاب داشته و برگزاری آن اختیاری است.

العقالی در عین حال افزود: سخن از ظلم و ستم در حق اهل تسنن ایران و اختصاص یک کنفرانس به این موضوع، بی‌دلیل به نظر می رسد زیرا آنان نیز مانند شیعیان ایران از تمام حقوق شهروندی برخوردار بوده و در پیروزی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در انتخابات، مشارکت داشتند.

رئیس سابق دادگاه تجدید نظر قاهره ادامه داد: علاوه بر این اهل تسنن در فعالیت سیاسی آزاد بوده و در مجلس شورای اسلامی ایران نیز حضور دارند.

دستاوردهای علمی ایران فراتر از مصر و ترکیه است

وی تاکید کرد: طرح مسائلی نظیر ظلم در حق اهل تسنن در ایران، صحت نداشته و بی اساس است زیرا در این صورت، ایران نمی توانست به درجه ای از پیشرفت برسد که بتواند بر اساس آن با جهان مقابله کرده و دستاوردهای علمی زیادی را که مصر و یا ترکیه از آن ناتوان مانده اند، محقق سازد.

العقالی گفت: درخواست کمک ترکیه و برخی کشورهای عربی خلیج فارس به کشورهای اروپایی، ناتو و کشورهای مسیحی و غیره در حالی که ایران مانند آنان کشوری مسلمان است، به مثابه تلاشی کورکورانه از سوی کشورهایی است که توان رویارویی با ایران را ندارند.

وی با اشاره به نقش ایران در آینده سیاست جهانی ، اظهار داشت: ایران از  منافع کشورهای حوزه خلیج فارس دفاع خواهد کرد.

خبرگزاری فارس

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: