۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 682 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۱

اگر اجازه داشتیم در سوگ امام حسین نیزه به سینه می‌زدیم

1مولوی عبدالواحد بزرگزاده نایب امام جمعه چابهار

 

مولوی عبدالواحد بزرگزاده  در همایش قیام امام حسین (ع) از دیدگاه مذاهب اسلامی که در شهرستان ایرانشهر برگزار شد در خصوص شخصیت حضرت سیدالشهدا اظهار داشت: وصف ایشان را خود نبی مکرم اسلام بیان کرده است و بزرگان اهل سنت در خصوص فضایل آن امام، کتاب‌ها نوشته‌اند.

مولوی عبدالواحد بزرگزاده به نمایندگی از امام جمعه اهل سنت چابهار گفت: چنانچه صاحب مذهب اهل سنت در مراسم عزاداری امام حسین (ع) اجازه سینه زنی می‌داد، نیزه را به سینه می‌زدیم.

وی با اشاره به اینکه چون اهل سنت مقلد مذهب هستند و صاحب مذهب اهل سنت در مراسم عزا و سوگواری حضرت سیدالشهدا به ما اجازه سینه زدن را نداده است اگر به ما چنین اجازه‌ای می‌داد در سوگ این مصیبت عظیم، نیزه را به سینه می‌زدیم.

مولوی عبدالخبیر صمدانی‌فر امام جمعه بوک قصرقند شهرستان نیکشهر در مقاله خود به بررسی اشعار علامه اقبال لاهوری در خصوص قیام و نهضت امام حسین (ع) پرداخت.

اهل بیت (ع) مشعل هدایت در جامعه هستند

مولوی عبدالمالک ملکی‌پور امام جمعه اهل‌سنت کنارک نیز در ادامه همایش، قیام امام حسین (ع) را درس‌آموز و تأسی به آن حضرت را سعادت و عزت عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) اگر می‌خواست در مقابل ظلم سر فرود آورند هیچگاه راضی به شهادت فرزندان خود نمی‌شد گفت: بزرگ‌ترین فلسفه قیام امام حسین (ع)، جهاد و شهادت در راه خداوند بود.

امام جمعه اهل سنت کنارک افزود: مردان خدا از شهادت هراسی ندارند و از بدو انقلاب اسلامی ما تاکنون شهیدان زیادی را در راه خدا داده‌ایم و امروز به برکت خون شهیدان اسلام، نظام و انقلاب ما سرافراز است و استمرار قیام امام حسین (ع) در جهان هر روز پویاتر می‌باشد.

مولوی ملکی‌پور همچنین به محبت اهل بیت (ع) در بین اهل سنت اشاره کرد و بیان داشت: اهل سنت عقیده محکم و محبت وافری نسبت به اهل بیت (ع) دارند و محبت به اهل بیت را موجب نجات و رستگاری خود می‌دانیم و اهل بیت (ع) مشعل هدایت در جامعه هستند.

 

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: