۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 527 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۱

اگر قیام عاشورا نبود از اسلام در دنیا خبری نبود

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

آیت الله عباسعلی سلیمانی گفت: محرم فرصت طلایی برای ترویج فرهنگ عاشورا و تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) برای نسل جوان و نوجوان است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به آغاز سال ۱۴۳۴ هجری قمری و محرم الحرام اظهار داشت: محرم و قیام امام حسین (ع) از عظمت خاصی برخوردار است و اگر قیام عاشورا نبود امروز از اسلام و مسلمانی در دنیا خبری نبود.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و احیا دین مبین اسلام قیام کردند و عاشقان آن حضرت باید در آیین سوگواری محرم ضمن حفظ جوش و خروش حسینی، این فریضه الهی را نیز تبلیغ و ترویج کنند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری خطاب به وعاظ و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) گفت: ترویج فرهنگ عاشورا وظیفه آحاد شیعیان بویژه علما، مداحان و سخنوران است و باید نسل جوان را همانگونه که آماده جوش و خروش حسینی هستند برای فرهنگ عاشورا و حسینی نیز آماده باشند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با گرامیداشت روز جهانی نیایش و ترویج حقوق و مهرورزی به کودکان و نوجوانان، روز بزرگداشت علامه شیخ مفید و هفته بسیج به تشریح عملیات آزاد سازی سوسنگرد پرداخت.

امام جمعه زاهدان با گرامیداشت رشادتها و ایثارگریهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بویژه دلاور مردیهای ارتش اسلام در آزاد سازی سوسنگرد اظهار داشت: ۲۶ آبان ۵۹ یادآور سی و دومین سالروز حماسه شکست حصر سوسنگرد از چنگال رژیم بعثی عراق به دستور حضرت امام (ره) است.

آیت الله سلیمانی افزود: صدام و ارتش رژیم بعث در آن دوران در اوج اقتدار بود به حدی که اگر اراده می کردند در طول یک روز توان جابجایی نیروهای خود از شرق به غرب کشورشان را داشتند.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: صدام در آن زمان داعیه رهبری جهان عرب و ژاندارمی آمریکا در خاورمیانه و احساس برتری نظامی نسبت به ایران را داشت و شرق و غرب با امکانات و تجهیزات پیشرفته به یاری او شتافته بودند و از طرفی جمهوری اسلامی ایران در شرایط خاصی بود.

امام جمعه زاهدان گفت: بنی صدر به عنوان رییس جمهور ایران سعی می کرد در کار ارتش و سپاه اخلال ایجاد کند و ارتش نیز فاقد فرماندهی درست و منسجم بود و سپاه و بسیج نیز از داشتن سلاح و مهمات کافی بی بهره بودند، در این شرایط شهر سوسنگرد به محاصره دشمن در آمده بود که حضرت امام تاکید فرمودند باید حصر سوسنگرد تا فردا شکسته شود.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: نیروهای سلحشور اسلام اعم از ارتش و سپاه و بسیج با قدرت ایمان چنان حرکتی را آغاز کردند که درس عبرتی برای دشمن شد و روحیه رزمندگان اسلام را برای عملیاتهای بعدی تقویت کرد و نیروهای رژیم بعثی صدام را به وحشت انداخت.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سوسنگرد در روز اول محرم آزاد شد و عملیات تا دهم محرم با کش و قوس های فراوانی همراه بود تا اینکه در نهایت رزمندگان اسلام در این شهر تثبیت شدند

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: