۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,701 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۲

ایران برای رسیدن به پیشرفت‌های علمی وامدار هیچ کشوری نیست

13911130000625_PhotoA

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان، ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا، اظهار داشت: انرژی هسته‌ای حق مسلم کشورمان است و نباید از آن به راحتی عبور کنیم، چراکه هر چقدر در مورد انرژی هسته‌ای عقب‌نشینی کنیم، نظام سلطه پیشروی می‌کند و بر گستاخی آن افزون‌تر می‌شود.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه انرژی هسته‌ای حق مسلم ایران است، چراکه پیشرفت هر کشوری در گرو استفاده از این انرژی است، ادامه داد: ایران عضو قانون «ان پی تی» است و بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری، ملت ایران این انرژی را برای کاربردهای جنگی نمی‌خواهد؛ بلکه در زمینه علم خواهان آن هستیم.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران در پیشرفت‌های علمی وام‌دار هیچ یک از کشورهای دنیا نیست؛ بلکه ملت ایران از تیم مذاکره‌کننده این انتظار را دارند که سرسختی، ثبات و راسخ بودن در استفاده از انرژی هسته‌ای را چاشنی کار خود قرار دهند.

سلیمانی افزود: مقام معظم رهبری یک چشم‌انداز ۵۰ ساله برای رسیدن به قله های علمی برای کشورمان ترسیم کرد و بر مبنای فرمایشات ایشان ایران زودتر از نیم قرن به استانداردهای بین‌المللی دست پیدا می‌کند.

وی ضمن تسلیت شهادت دادستان زابل، اذعان داشت: دستگیری عاملان حادثه باید در دستورکار مقامات امنیتی و قضایی قرار گیرد.

سلیمانی در پایان تأکید کرد: شهید نوری در راه اجرای عدالت و قانون به شهادت رسید و این برای نظام ما افتخار است./فارس

برچسب ها:ارسال نظر: