۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 492 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۱

ایران هیچ ترسی از مقابله نظامی با آمریکا ندارد

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ هراسی از مقابله نظامی مستقیم با آمریکا ندارد.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان افزود: حوادثی مانند شکار دو پهپاد جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح و سپاهیان سبزپوش نشان از این دارد که ایران درگیری مستقیم با آمریکا را در برنامه های نظامی خود قرار داده است.

امام جمعه زاهدان گفت: در سالگرد شکار پهپاد جاسوسی RQ170 توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در شرق کشورمان، روز ۱۴ آذرماه شاهد به دام افتادن یک فروند پهپاد شناسایی آمریکایی از نوع Scan Eagle به دست نیروی دریایی سپاه در منطقه خلیج فارس بودیم که باز افتخاری دیگر برای ملت ایران رقم زد.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: این برای چندمین بار است که هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی اقدام به جمع آوری اطلاعات از مرزهای جمهوری اسلامی ایران می کنند و هربار با مقابله نیروهای مسلح کشورمان مواجه می شوند که خود نشان از اشرافیت کامل اطلاعاتی و امنیتی ایران اسلامی بر مرزهای هوایی، دریایی و زمینی این آب و خاک دارد.

آیت الله سلیمانی گفت: ایران توان پیروزی نظامی نامتقارن بر آمریکا را در خود می بیند اما هرگز به خاطر داشتن فرهنگ اسلامی، پیروی از تعالیم دینی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب آغازگر جنگ نیست، ولی اگر دهن کجی از سوی آمریکا مشاهده کند مشت جانانه ای بر دهانش خواهد کوبید.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: پرواز هواپیماهای شناسایی بر فراز دیگر کشورها به منظور جاسوسی بدون رضایت آن کشور نقض حریم حاکمیتی بحساب می آید و تخلف از حقوق بین الملل تلقی می شود.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه آمریکا همیشه در تلاش است از وضعیت مرزهای ایران اطلاعات بدست آورد و در برنامه های امنیتی خود بکار گیرد اظهار داشت: ایران اسلامی سکوت مجامع حقوق بین الملل نسبت به شکایت ایران علیه آمریکا برای اقدامات جاسوسی در کشور را محکوم می کند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی و شکار هواپیماهای جاسوسی آمریکا که دارای دو ویژگی خاص ‘مهارناپذیری و رادارگریزی’ هستند توسط نیروهای مسلح ایرانی، نشانگر اقتدار این نظام الهی است.

آیت الله سلیمانی افزود: آمریکا در حساس ترین نقطه مرزی ایران ‘خلیج فارس’ با مدرنترین فن آوری نظامی و اطلاعاتی خود پهپاد در برابر نیروهای سبزپوش سپاهی جمهوری اسلامی زانوی اجز و ناتوانی بر زمین زد.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: ایران در زمینه آمادگی نظامی، اشرافیت اطلاعاتی و داشتن تجهیزات مناسب در جایگاهی است که می تواند به راحتی هر نوع اقدام تجاوزگرانه را از سوی هر قدرتی با اقتدار هر چه تمام تر پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه دشمنان تحریم را به عنوان حربه ای در مقابل پیشرفت ایران اسلامی در عرصه های مختلف بکار می گیرند گفت: باید با هدایت مدیران و مسوولان کشوری در همه عرصه ها بویژه در فصل زمستان در عرصه مصرف انرژی گرمایشی بیشترین دقت را داشته باشیم تا بتوانیم با اقتصاد مقاومتی در برابر تحریم دشمنان مقتدرانه پیروز شویم.

آیت الله سلیمانی با اشاره به نزدیکی سالروز شهادت امام زین العابدین(ع) اظهار داشت: امامت امت و هدایت جامعه، سرپرستی از اطفال و بانوان بجا مانده از کاروان کربلا، تداوم مبارزه با ظالمان زمان و بیدار کردن مردم از خواب غفلت و نا آگاه مهمترین رسالت های امام سجاد(ع) بود که با موفقیت در بحرانی ترین شرایط امت اسلامی به انجام رساند.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: