۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,382 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۸۹

با تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری درامور اهل سنت ایرانشهر نارویی ها و برهانزی ها با هم صلح کردند

سران این دو طایفه که به مدت دو سال با هم اختلاف داشتند در نشستی که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر و با حضور فرماندار ایرانشهر، مسئول نهاد ایرانشهر ، علما و معتمدان در مسجد حقانیه این شهرستان برگزار گردید، با سنت حسنه ‘در میان گذاشتن قرآن’ هم قسم شدند که از خطاهای یکدیگر گذشت کنند و بین دو طایفه صلح برقرار شود.

 اختلاف دو طایفه نارویی و برهانزهی در شهرستان ایرانشهر با تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ، اعضای شورای تامین و علما و سران دو طایفه به صلح و آشتی انجامید.

سران این دو طایفه که به مدت دو سال با هم اختلاف داشتند در نشستی با حضور فرماندار ایرانشهر، مسئول نهاد ایرانشهر ، علما و معتمدان در مسجد حقانیه این شهرستان، با سنت حسنه ‘در میان گذاشتن قرآن’ هم قسم شدند که از خطاهای یکدیگر گذشت کنند و بین دو طایفه صلح برقرار شود.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین تیموری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در ابتدای این جلسه اظهار داشتند :

آیات متعددی از قرآن کریم ، مسلمانان را دعوت به صلح و سازش و زندگی مسالمت آمیز می کند و آنان را به اتحاد و انسجام فرا می خواند.

ایشان در ادامه فرمودند : جلسات صلح و سازش که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ، برگزار می شود در راستای عمل به این وظیفه الهی است که بحمد الله با تلاش مسئولین محترم و معتمدین و ریش سفیدان موارد متعددی از اختلاف و درگیری به صلح و سازش و دوستی و محبت تبدیل شده است.

 

 

سپس امام جماعت مسجد ‘جگرد’ ایرانشهر در این نشست گفت: لذتی که در عفو و گذشت است در انتقام نیست.

مولوی ‘سراج الدین’ افزود: افرادی که ایمان قوی دارند از صبر و شکیبایی بالایی برخوردارند و در نزد خداوند نیز عزیز هستند.
امام جمعه مسجد حقانیه ایرانشهر نیز در این مراسم اظهار داشت: هچ چیز بهتر از گذشت نیست و اختلاف ریشه در بدبینی و فاصله گرفتن از دین مبین اسلام دارد.

مولوی ‘عبدالصمد دامنی’ افزود: کسانیکه پیرو دستورات اسلام هستند باید همیشه با یکدیگر مهربان و با محبت باشند و از کارهای اختلاف انگیز دوری کنند.

‘شهمیر نارویی’ یکی از سران طایفه نارویی نیز در این نشست گفت: این گونه اختلافات و درگیری ها امنیت را از هر دو طایفه سلب کرده بود، به طوری که به راحتی نمی توانستیم به مسجد برویم.

وی افزود: متاسفانه برخی مواقع به سبب حرکتی بسیار بی اهمیت بین برخی افراد درگیری ایجاد می شود که نتیجه ای جز فاصله افتادن میان دو طایفه ندارد.

ایشان بر دوستی و برادری میان طوایف تاکید کرد و گفت: وحدت و همبستگی اقوام و طوایف سبب برقراری امنیت و آرامش در منطقه می شود.

برچسب ها:

, , , , , , , ,ارسال نظر: