۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 523 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۱

بحران در برخی کشورهای اسلامی ناشی از نبود اتحاد است

آیت الله سلیمانی

 نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: مشکلات و بحران های سیاسی، نظامی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ایجاد شده در برخی کشورهای اسلامی ناشی از نبود اتحاد بین مسلمانان است .

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های  نماز جمعه زاهدان افزود: اگر کشورهای اسلامی با تقویت نقاط مشترک، متحد شوند هیچ قدرتی در جهان توان مقابله با آنها را نخواهد داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اکنون ترکیه به عنوان یکی از کشورهای اسلامی در کنار رژیم اشغالگر صهیونیستی سلاح و موشکهای پیشرفته را در اختیار تروریستها می گذارد تا دیگر کشور و دولت مسلمان یعنی سوریه را از پا در بیاورند.

آیت الله سلیمانی افزود: متاسفانه عربستان نیز به عنوان یک کشور مهم مسلمان و خادم الحرمین که باید به همه کشورهای مسلمان توجه داشته باشد دست در دست آمریکا به مزدوران در کشورهای بحرین و سوریه کمک می کند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جهان اسلام باید مزیت و ثروت های فراوان خود را با وحدت درآمیزد تا هیچ قدرتی نتواند به آنها آسیب رساند، اظهار داشت: مسلمانها بیش از ۱۰۰ بندر استراتژیک نظامی و بازرگانی در اختیار دارند و با ذخایر ارزی فراوان در کنار منابع عظیم نفت و گاز و صدها معادن طلا، مس، قلع، منگنز، فسفات، آهن، چوب، کائوچو و دیگر اقلام حتی می توانند بر کشورهای غربی سیطره نیز داشته باشند.

آیت الله سلیمانی گفت: اما دولتمردان کشورهای اسلامی مهمترین ابزار و سلاح که همانا اتحاد و همدلی است را در اختیار ندارند و این عامل اصلی باعث شده است با وجود مزیت های فراوان در موقعیت ضعف قرار گرفته و راه را بر دخالتهای خارجی در کشورشان باز کنند.

امام جمعه زاهدان با تبریک مجدد اعیاد ملی و مذهبی بویژه هفته وحدت و دهه فجر، گفت: شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان قلبی و عملی متحدند و اگر همدلی آنها در دیگر کشورهای مسلمان نیز وجود داشته باشد، دشمنان اسلامی ذلیل خواهند بود.

آیت الله سلیمانی در ادامه با اشاره به پیشرفت های کشورمان در زمینه های مختلف، گفت: فرستادن کاوشگر پیشگام به همراه یک موجود زنده به فضا و سالم بازگشتن آن به زمین موفقیت بزرگی در سازمان فضایی ایران بوجود آورد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان افزود: کارشناسان کشورهای غربی به موفق و صلح آمیز بودن برنامه فضایی ایران اذعان کردند اما آمریکا این پیشرفت کشورمان را به عنوان یک تهدید نظامی تلقی می کند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: