۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 362 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱

برخورد عدالت محور با حوزه های اهل سنت برما تکلیف است

5465

حجت الاسلام والمسلمین هاجری معاونت فرهنگی و امور روحانیون شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در جمع اساتید مدارس علوم دینی اهل سنت استان هرمزگان که به منظور بازدید از نمایشگاه کتاب عازم تهران شده بودند حضور یافت و با ایشان سخن گفت.

معاونت فرهنگی و امور روحانیون دبیرخانه شورای برنامه ریزی ضمن خوش آمد گویی به اساتید ، یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری را گرامی داشت.

وی در این خصوص افزود : ویژگی های الگوها این است که انسان آنها را ببیند و با بررسی رموز موفقیت ایشان ، از آن در زندگی استفاده کند .

وی ادامه داد : استاد مطهری متعلق به جهان اسلام است و بیش از نود درصد مطالعات و تلاشها و فعالیت های استاد در ارتباط با پاسخ به شبهاتی است که به اسلام و معارف دینی وارد شده است

حجت الاسلام والمسلمین هاجری افزود : استاد مطهری اندیشمند جهان اسلام است که با ورود به این عرصه توانست چهره زیبای دین و معارف دینی را به جهان معرفی کند .

وی ارتباط با چهره های برجسته دینی را از رموز موفقیت استادمطهری از دیدگاه مقام معظم رهبری برشمرد  و افزود : باید چهره های برجسته ارتباط برقرار کنیم و در محضرشان باشیم و ویژگی های آنان را به کار ببریم.

معاونت فرهنگی و امور روحانیون دبیرخانه شورای برنامه ریزی در بخش دیگری از سخنان خود برخورد عدالت محور با حوزه های دینی اهل سنت و مشارکت آنان در تمام مراحل برنامه ریزی از طراحی تا اجرا را از اصول حاکم بر برنامه های شورای برنامه ریزی برشمرد و افزود : هردوی این اصول توسط رهبر معظم انقلاب بر تمامی ما  فرض و تکلیف است .

وی افزود در همین راستا و در پیروی از منویات مقام معظم رهبری ، بایستی تمامی خدماتی که به حوزه های علیمه شیعه ارائه می شود  به اهل سنت هم ارائه شود .

وی ادامه داد ممکن است در برخی از موارد به شاخص ها نرسید باشیم ولی در خیلی جاها جلو زدیم و حوزه های شیعه می توانند در این خصوص ما را نقد کنند.

وی با مثال زدن برگزاری اردوی اعزام به نمایشگاه کتاب و اختصاص بودجه به این موضوع گفت این کار در حوزه های شیعه انجام نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین هاجری همچنین در خصوص مشارکت علمای برجسته اهل سنت در تهیه و تدوین برنامه های شورای برنامه ریزی گفت : برنامه ها قبل از تصویب در استانها و به دفاتر و از طریق دفاتر به علمای برجسته ارائه شده و با جمع آوری نظرات و جمع بندی ، تصویب و اجرایی می شود .

وی با اعلام اینکه سایت جدید شورای برنامه ریزی در سالروز شهادت استاد مطهری رونمایی و راه اندازی شده است افزود: کوتاه ، سریع و کم هزینه ترین راه دسترسی و مشارکت در برنامه ریزی ها ، مراجعه به بخش ارتباط با ما که در سایت تعبیه و مسئول خاصی برای آن در نظر گرفته شده است می باشد.

در بخشی دیگری از برنامه معاونت فرهنگی و امور روحانیون شورای برنامه ریزی به سئوالات حضار از جمله پیگیری ارتباط با ما در سایت ، درخواست دیدار با مقام معظم رهبری ، هدیه دبیرخانه جهت نمایشگاه کتاب و زمان در نظر گرفته شده برای  بازدید از نمایشگاه توضیحات کاملی به سئوال کنندگان داد.

 

برچسب ها:ارسال نظر: