۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,164 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۱

بررسی مشکلات طلاب اهل سنت استان در چابهار

175

حجت الاسلام  والمسلمین عرب نیا به همراه جمعی از مدیران دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان با مولوی عبدالرحمن ملازهی امام جمعه اهل سنت شهرستان چابهار دیدار نمود.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت که در حاشیه هفتمین جلسه مدیران مراکز خدمات حوزه های علمیه و مدیران دفاتر استانی دبیرخانه به شهرستان چابهار سفر کرده بود ، در این دیدار عنوان  داشت :

دو نهاد  دبیرخانه شورای برنامه ریزی و مرکز خدمات حوزه های علمیه بنابر امر مقام معظم رهبری تمامی خدماتی را که مرکز خدمات به طلاب حوزه علمیه شیعه ارائه می نماید به ۳۶۰۰۰ هزار طلاب و روحانیون مدارس علوم دینی اهل سنت که در سامانه نام دبیرخانه دارای سابقه و کارت خدمات و شهریه می باشند را نیز ارائه می نماید.

حجه الاسلام عرب نیا در ادامه افزود : همکاری صمیمانه اساتید و مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت سراسر کشور موجب گردیده است ، بتوانیم خدمات علمی ، آموزشی و رفاهی مناسبی به جامعه طلاب و روحانیون اهل سنت ارائه نمائیم.

در این جلسه مولوی عبدالرحمن ملازهی با تشکر از حضور حجت الاسلام والمسلمین عرب و هیأت همراه ، از عنایت مقام معظم رهبری به روحانیون و طلاب اهل سنت تشکر و خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران به مدارس علوم دینی اهل سنت را موجب ارتقاء جایگاه علمی و آموزشی آنان دانست.

در حاشیه این جلسه نامه جمعی از روحانیون و طلاب اهل سنت شهرستانهای چابهار، کنارک، نیکشهر و قصر قند پیرامون برخی مشکلات اداری و آموزشی طلاب تقدیم دبیر شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت گردید.

در همین خصوص جلسه ای پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور نماینده مرکز خدمات حوزه های علمیه ، مسؤولین دبیرخانه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تشکیل و موارد ذیل تصویب شد:

۱-   آزمون تعیین سطح علمی ویژه دانش آموختگان استان سیستان و بلوچستان برابر ضوابط در آینده نزدیک برگزار گردد.

۲-   مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با برگزاری جلسه ای با مدیران شهرستانی استان نسبت به واگذاری برخی از امور اداری و آموزشی به شعب اقدام لازم را بعمل آورند.

شایان ذکر است در ابتدای نامه طلاب به دبیر محترم شورای برنامه ریزی ، طلاب و روحانیون اهل سنت از واریز منظم حقوق ماهیانه خود تقدیر و تشکر نمودند.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: