۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 425 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲ دی ۱۳۸۹

برگزاری مراسم هفتمین روز شهدای تاسوعای حسینی در ایرانشهر

مراسم هفتمین روز شهدای تاسوعای حسینی در ایرانشهر به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر و با همکاری بنیاد شهیدو امور ایثارگران، فرمانداری ، دفتر امام جمعه و سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ایرانشهر، برگزار شد.

در این مراسم که با حضور روحانیت و ائمه جمعه تشیع و تسنن ، معتمدین و اقشار مختلف مردم در محل مسجد آل رسول برگزار شد،مولوی سراج الدین ربانی ، امام جمعه مسجد جگرد ایرانشهر و حجت الاسلام والمسلمین بزمانی ، سخنرانی کردند و شاعر اهل سنت جناب حاج قادر بخش آبسالان شعری در وصف شهداء حادثه تاسوعای حسینی در چابهار و اباعبدالله الحسین قرائت کردند.

مولوی سراج الدین ربانی در قسمتی از بیانات خود گفت:این جنایت ، کار یک انسان حتی قسی القلب نیست و عمل وحشیانه ای است که هیچ عقل سلیمی آنرا قبول نمی کند ، کجا دین اسلام به اشخاص این اجازه را می دهد که خون انسانهای بی گناه را بریزد ، در اسلام ریختن خون سه نفر جایز است ۱- قاتل عمد آن هم با دستور قانون و نه سرخود۲- مرد یا زنی که انجام عمل نامشروع زنا محصنه شود و آنهم با دستور حاکم شرع ، سنگسار می شود ۳- کسی که مرتد شود او هم به دستور شارع اسلام جایز القتل است.

غیر این سه گروه، اسلام به هیچ شخصی حتی ریختن خون یک یهودی و غیر مسلمان را جایز نمی داند ، کجا اسلام اجازه داده است که خون عزادار سید الشهدای ریخته شود، جرم دختر هشت ساله و دوماهه چه بود؟

این عمل نزد همه خصوصاً علمای اهل سنت محکوم است، خداوند در قرآن سزای این قاتلین را جهنم دایم می داند. دل انسان از این عمل جنایتکاران می لرزد، از خداوند متعال می خواهیم که درجات شهدای ما را رفیع گرداند و به خانواده های داغدار صبر و اجر عنایت نماید ، شهادت نصیب هر کسی نمی شود ، خوش به سعادت آنان که از این دنیای فانی با شهادت رفتند و لعنت و نفرین بر قاتلان و آدم کشانی که با این کارهای نابخردانه می خواهند بین امت اسلامی تفرقه بیندازند و خود را به جهنم رهسپار کنند.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: