۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 732 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰

برگزاری نوزدهمین گردهمایی ائمه جمعه و جماعات ، مدیران و مدرسان اهل سنت شهرستان سرباز

نوزدهمین گردهمایی ائمه جمعه و جماعات ، مدیران و مدرسان شهرستان سرباز با حضور حضرت آیت الله سلیمانی نماینده محترم مقام معظم رهبری در امور اهل سنت و امام جمعه معزز زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ، این گردهمایی با حضور بیش از پانصد نفر از روحانیون اهل سنت و مسئولین شهرستان سرباز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی راسک برگزار شد.

در ابتدای این مراسم ، حجت الاسلام  و المسلمین موسی الرضا تیموری ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر گزارشی از فعالیتهای انجام شده توسط نهاد ایرانشهر را بیان نمودند که افتتاح کتابخانه پیامبر اعظم (ص) با موضوعات تخصصی مذاهب اسلامی ، افتتاح پایگاه اطلاع رسانی نهاد ، انتشار نشریه ندای جمعه ، برگزاری کلاسهای آموزشی اساتید روحانیون اهل سنت با موضوعات اخلاق ، روش تحقیق ، روش تدریس و آشنایی با مذاهب اسلامی ، خدمات رسانی به طلاب و روحانیون و حوزه های علمیه اهل سنت ، از مهمترین اقدامات نهاد در سال همت مضاعف و کار مضاعف دانست .

سپس مهندس میهنی فرماندار شهرستان سرباز با تقدیر و تشکر از نهاد بابت برگزاری گردهمایی با شکوه روحانیون اهل سنت خدمات نظام خصوصاً دولت نهم و دهم را در منطقه بی سابقه ذکر کرد و از همیاری و همکاری مردم با مسئولین تقدیر و تشکر نمود.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین کمالی پور امام جمعه محترم سرباز با بیان جایگاه رهبری در نظام اسلامی ، بیداری امت اسلامی در منطقه و جهان عرب را مدیون ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب دانست.

در ادامه ، مولوی عبدالأحد ملازهی مدیر داخلی حوزه علمیه عزیزیه انزاء شهرستان سرباز خطاب به حاضرین گفت:

قدر نعمت انقلاب  اسلامی و نظام اسلامی خود را بدانیم و آگاه باشیم که تفرقه افکنان در جامعه ، نه شیعه هستند و نه اهل سنت ، علماء و روحانیون مردم را به اتحاد و همدلی و تأمین امنیت و آبادی کشور دعوت کنند و فتوای رهبر معظم انقلاب را که موجی از بیداری و همدلی در ملتهای مسلمان بوجود آورد و مهمترین رویداد دینی جهان مطرح شد را نصب العین خود قرار دهند و تلاش کنند که جوانهای این مرز و بوم دچار آسیبهای اجتماعی خصوصاً اعتیاد نشوند.

در انتها حضرت آیت الله سلیمانی نماینده محترم مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به موج بیداری اسلامی در جهان و کشورهای مسلمان ، بیان کرد انبیاء دو رسالت مهم بر عهده داشتند که قرآن در آیات متعددی به تبیین این دو رسالت می پردازد، اولین رسالت آنها ، عبادت و اطاعت خداوند متعال است که بحمد الله کشورهای اسلامی و مردم مسلمان در این زمینه کوشا هستند ، رسالت مهم دیگر انبیاء ، اجتناب از طاغوت بود که متأسفانه برخی از سردمداران و حاکمان کشورهای اسلامی گرفتار طاغوتها شدند و امروز موج بیداری و دوری ملتها از طاغوت آغاز شده است ، راهی که سی و اندی سال ملت شریف ایران پیمود و دست طاغوتها را از این کشور اسلامی دور کرد.

قابل ذکر است که همزمان با گردهمایی روحانیون منطقه سرباز ، نمایشگاه کتاب با موضاعات اسلامی و مرتبط با مباحث دینی خصوصاً وحدت امت اسلامی ، از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر برگزار گردید که مورد استقبال قرار گرفت.

  آدرس :سیستان و بلوچستان،ایرانشهر،خیابان امام خمینی ۱۳

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: