۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 495 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۸۹

برگزاری نوزدهمین گردهمایی ائمه جمعه و جماعت و مدیران و مدرسان شهرستان ایرانشهر و بخش های فنوج و لاشار

در پنجمین روز از دهه مبارکه فجر نوزدهمین گردهمایی ائمه جمعه و جماعت و مدیران و مدرسان شهرستان ایرانشهر و بخش های فنوج و لاشار در محل مجتمع فرهنگی و هنری ایرانشهر با حضور حضرت آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت و امام جمعه زاهدان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر  در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین موسی الرضا تیموری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر به خلاصه ای از عملکرد نهاد در سال همت مضاعف و کار مضاعف پرداخت وی برگزاری همایش خورشید ولایت، برگزاری متعدد جلسات مشورتی با حضور علمای اهل سنت ،  افتتاح کتابخانه بزرگ پیامبر اعظم (ص) که در جنوب استان بی نظیر است کلاسهای آشنایی با مذاهب اسلامی با حضور ریاست محترم دانشکده مذاهب قم ، افتتاح سایت نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ، انتشار نشریه ندای جمعه که تا به امروز ۶ شماره در تیراژ هزار نسخه منتشر شده را از مهمترین برنامه های سال همت مضاعف و کار مضاعف این نهاد عنوان کرد .

در ادامه رحمدل بامری فرماندار شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از حضور مهمانان و تبریک و تهنیت دهه فجر به خدمات نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت : به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی سلامت دین ما تضمین شده است . فرماندار ایرانشهر در ادامه فزود : شهر ایرانشهر نام ایران را دارد و میزبان ولایت است و مردمانش خود را حامی ولایت می دانند که در همایش بزرگ خورشید ولایت این امر به اثبات رسید . وی در ادامه به خدمات نظام مقدس جمهوری اشاره کرد و گفت : قبل از انقلاب اقدامات بسیار محدود و اندک بودند که به برکت نظام و رهبری امام راحل در توسعه و پیشرفت در همه بخشها انقلابی صورت گرفت و خدمات ارزنده ای شامل حال ملت ایران شد .

فرماندار ایرانشهر گفت : در دولت سابق تنها ۳ مرکز بهداشت در حوزه شهرستان ایرانشهر (همراه با سرباز و دلگان ) وجود داشت که هم اکنون  در نظام جمهوری بالغ بر ۸۰ مرکز بهداشت در شهرستان وجود دارد . راههای ایجاد شده در دوران طاغوتی ۸۳۲ کیلومتر و در این دوران این رقم به ۲۹۶۲ کیلومتر مربع رسیده است . در قبل از انقلاب هیچ مرکز دانشگاهی در شهرستان وجود نداشت ولی هم اکنون ۶ واحد دانشگاهی وجود دارد  .

رحمدل بامری گازرسانی به شهرستان ایرانشهر ، مسکن مهر ، تصویب دانشکده علوم پزشکی ، افتتاح بال دوم بیمارستان ایران را از جمله اقدامات شاخص دولت نهم و دهم عنوان کرد . وی همچنین تسریع در پروژه دوبانده کردن بمپور – ایرانشهر ، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در ایرانشهر و همچنین نام گذاری ۲۸ آذر سالروز تبعید مقام معظم رهبری به عنوان روز ملی ایرانشهر و دیدار هرساله مردم با مقام معظم رهبری را از جمله خواسته های مردم شهرستان ایرانشهر عنوان کرد .

در ادامه مولوی عبدالصمد دامنی مدیر حوزه حقانیه ایرانشهر بعد از تبریک ایام الله دهه فجر در مورد دینداری و پرهیزگاری و همچنین اهتمام ورزیدن به امور مردم تاکید داشت .

همچنین حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه ایرانشهر گفتند : کار عالم دفاع از مکتب و از آنچه که می گوید و تفسیر می کند می باشد چون عالم باید عالم واقعی و زمان شناس باشد اگر اهداف استعمارهای دنیای غرب را بنگریم سه هدف بیشتر نیست ۱- تسلط بر انرژیهای خدادادی به ویژه در خاورمیانه که در اختیار مسلمانان است ۲- تأمین امنیت اسرائیل ۳- مهار اسلام با ایجاد انحراف در اندیشه اسلامی  .

در پایان این گردهمایی آیت الله سلمیانی از اسلام به عنوان بزرگترین نعمت یاد کرد و گفت : در قیامت از  این نعمت بزرگ از ما سوال خواهد شد و همچنین یکی دیگر از این نعمتها ، نعمت انقلاب اسلامی است که از ما سوال خواهد شد چون انقلاب ما دارای صبغه دینی است .

در ادامه نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان افزود : علمای ما  چندین هدف را باید دنبال کنند ۱- اجرای مبانی دینی ۲- استقلال و سربلندی کشور ۳- طرفداری از عزت و آزادگی ملت .

حضرت آیت الله سلیمانی  در پایان گفت : وقتی از وحدت حرف زده می شود وحدت یک ملت نیست بلکه وحدت یک امت است و اگر علماء اهتمام کنند ما می توانیم از این ظرفیت بالا استفاده کنیم . چون ما به برکت نظام جمهوری اسلامی امروز یک ملت قوی هستیم .

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: