۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 436 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۵ مرداد ۱۳۸۹

برگزاری پنجمین جلسه شورای مشورتی نهاد

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر پنجمین جلسه شورای مشورتی باحضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی ، معاونت محترم سیاسی و اجتماعی نهادو اعضای شورای مشورتی برگزار گردید .

پنجمین جلسه شورای مشورتی نهاد با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی ، معاونت محترم سیاسی و اجتماعی نهاد و مسئول دبیرخانه طرح ساماندهی مدارس دینی اهل سنت استان سیستان و بلوچستان و اعضای شورای مشورتی شامل مولوی عبدالصمد کریمزایی ، مولوی عبدالصمد دامنی ، مولوی عبدالحمید بزرگزاده ، مولوی نظر محمد دیدگاه، مولوی عبدالسلام ملازاده و مولوی سراج الدین ربانی در محل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا تیموری ، ضمن تشکر از حضور اعضای در این جلسه ، از همکاری علماء در طرحها و اهداف نهاد تشکر کردند و گزارش مختصری از وضعیت طرح ثبت سوابق روحانیت اهل سنت شهرستانهای ایرانشهر و سرباز را بیان نمودند.

سپس حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی ، ضمن تقدیر و تشکر از علماء و روحانیت اهل سنت در همکاری با طرح ثبت سوابق ائمه جمعه و جماعات فرمودند: در راستای این طرح ، بحث صیانت از روحانیت اهل سنت مطرح می باشد که اعضای شورای مشورتی می توانند همکاری تنگاتنگی داشته باشند .

در این طرح سعی بر آن شده است که صیانت روحانیت اهل سنت حفظ شود و اشخاصی که مولوی هستند در سمت امام جمعه و جماعت قرار دارند. و افرادی که از خدمات نهاد استفاده می کنند، باید از کلیه شوائب مصون و محفوظ بمانند.

لذا علماء اهل سنت با ظرافت، نظارتی بر ائمه جمعه و جماعات داشته باشند و با اعتمادی که مردم به علماء و روحانیت دارند سعی شود تا افرادی معرفی شوند که شئونات روحانی و مولوی را رعایت کنند تا اعتماد جامعه از روحانیون ومولوی ها و طلاب سلب نشود وبر طبق آیین شریف همانگونه که در مباحث فقهی هم مطرح است بهترین افراد برای این کار انتخاب شوند.

در ادامه جلسه ، اعضاء محترم شورا، با استقبال از این طرح ، آمادگی خود را اعلام کردند و این طرح را خدمتی دیگر به روحانیت اهل سنت دانستند و از نهاد بابت خدمات به روحانیت اهل سنت با حفظ کرامت آنان تشکر نمودند.

برچسب ها:ارسال نظر: