۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 678 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۱

برگزاری جشن بزرگ انقلاب در ایرانشهر

03561

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر آیین گرامیداشت ایام الله دهه فجر و جشن بزرگ انقلاب در روز جمعه مورخ ۲۰/۱۱/۹۱ بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور ائمه جمعه وجماعات ، مسوولان دستگاههای اجرایی و اقشار مختلف شیعه و سنی در مسجد رحمانیه اهل سنت ایرانشهر برگزار شد.

این مراسم با تلاوت قرآن توسط مولوی نیکبخت براهویی آغاز  و مولوی محمد حسین براهویی مقدم امام جمعه اهل سنت مسجد رحمانیه ایرانشهر ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم وعرض تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت : انقلاب اسلامی ایران متعلق به یک گروه، شخص و یا جریان خاصی نیست بلکه این انقلاب متعلق به همه آحاد ملت ایران است و حفظ و استمرار آن نیز تنها با حضور و مشارکت عموم ملت ایران تحت رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری امکان پذیر است.

وی ادامه داد: یوم الله ۲۲ بهمن نقطه عطفی در تاریخ ایران و جهان است و تکریم چنین روزی آنهم با یاد و گرامیداشت شخصیت بزرگ امام خمینی(ره) وظیفه الهی و انقلابی است.

شخصیتی که هدفی جز احیای دین خدا نداشت و نهضت خود را در سایه ایمان راسخ به قدرت و نصرت الهی و با تاسی از سیره نبی مکرم اسلام(ص) آغاز کرد و آن را به پیروزی رساند.

حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در جشن بزرگ انقلاب که علمای شیعه و سنی، طلاب و معتمدین حضور داشتند، گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در دنیا پرچمدار وحدت، اتحاد، صلح و دوستی است.

حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری در جهان است که بدون وابستگی به هیچ قدرتی توانسته عرصه های مختلف را طی کند و به الگوی کشورهای جهان تبدیل شود.

وی بیان کرد: پیشرفت های روز افزون ملت مسلمان ایران دشمنان را به وحشت انداخته و به همین سبب در تلاشند با ترفندهای مختلف میان مسلمانان اختلاف و درگیری ایجاد کنند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: عزت، اقتدار و تمامی موفقیت های امروز ایران اسلامی مرهون وحدت وهمبستگی ملت مسلمان ایران اعم از شیعه و سنی است که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر توانستند توطئه های دشمنان را خنثی کنند.

وی افزود: علمای شیعه و سنی با بصیرت و تقوا و اسلام دوستی دست در دست یکدیگر در راستای اهداف نظام گام برداشتند و با پیروی از ولایت فقیه در مقابل تمامی توطئه های دشمنان ایستادگی کردند.

وی گفت: کسانی که به اختلافات دامن می زنند مزدور بیگانگان و دشمن ملت هستند.

وی افزود: ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) بر اساس احکام اسلامی قیام کرد و براساس اسلام کشور را اداره کرد و قرآن را راهنمای خود قرار داد تا توانست الگویی برای کشورهای جهان شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصریح کرد: مردم سیستان و بلوچستان امسال نیز با حضور گسترده و باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲بهمن بار دیگر وفاداریشان را به نظام و ولایت به نمایش خواهند گذاشت.

وی حضور بیش از سه هزار خبرنگار در آیین راهپیمایی ۲۲ بهمن را نشانگر حساسیت آن برشمرد و گفت: حضور هر ایرانی مشت محکمی بر دهان ابرقدرتها است.

در این مراسم تعدادی از شاعران بلوچ اشعارسروده خود را در وصف امام و انقلاب قرائت کردند وهمچنین به قید قرعه به ۱۴ نفر از شرکت کنندگان در مراسم هدایایی از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر اهداء گردید.

 تصاویر

0359  0345  0354  0360

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: