۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 505 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۸۹

برگزاری جشن بزرگ انقلاب در ایرانشهر

همزمان با دهه مبارک فجر به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر جشن بزرگ انقلاب با حضور حضرت آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در مسجد رحمانیه اهل سنت ایرانشهر برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ، در این مراسم ابتدا مولوی براهویی امام جمعه مسجد رحمانیه ضمن خیر مقدم به حضرت آیت الله سلیمانی و میهمانان به برشمردن دستاورد های انقلاب اسلامی برای مردم منطقه پرداختند .

همچنین مولوی سراج الدین ربانی امام جمعه مسجد جگرد ایرانشهر با بیان برکات نظام جمهوری اسلامی ، اظهار داشتند : به برکت انقلاب اسلامی علاوه بر اقدامات خوب عمرانی در منطقه ما شاهد گسترش مساجد و مدارس دینی و ترویج مسائل دینی خودمان هستیم . ایشان بیان داشتند : ایران تنها کشوری است که در آن شعائر الهی بطور تمام و کمال برگزار می گردد.

 

در این مراسم حضرت آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان وامام جمعه زاهدان اظهار داشتند : انقلاب اسلامی نشأت گرفته از اسلام ناب محمدی ، قرآن و سنت رسول گرامی اسلام است و ما هر روز شاهد گسترش نور آن در نقاط مختلف جهان هستیم .

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری  افزود : ما عزت خودمان را در گرو ایمان بدست آورده ایم اما آنان که عزتشان در گرو وابستگی و مزدوری به استکبار و بیگانگان است یک روز تاریخ مصرفشان به پایان می رسد و تجربه نشان داده که همین امریکا شاه ایران و رئیس جمهور مخلوع تونس را پناه نداد و حسنی مبارک هم بداند که او را هم پناه نخواهد داد چونکه شیوه معامله ابرقدرت ها با عناصر وابسته به آنان شیوه منفعتی است .

همچنین آیت الله سلیمانی در نشست صمیمی روحانیون شیعه و اهل سنت ایرانشهر که در محل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر برگزار گردید شرکت نمودند .

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین موسی الرضا تیموری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ضمن عرض خیر مقدم خدمت آیت الله سلیمانی و هیئت همراه،  بیان داشنتد : ” تاکنون چهارده نشست صمیمی روحانیت شیعه و اهل سنت در سطح شهرستان برگزار گردیده که حاصل این نشست ها تلاش در راه اتحاد و انسجام منطقه و بررسی مشکلات منطقه خصوصا مشکلات فرهنگی بوده است .

ایشان همچنین در پایان از نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان خواستار پیگیری ایجاد دانشکده مذاهب اسلامی و دانشکده علوم قرآنی در ایرانشهر و تسریع در روند احداث دانشکده علوم پزشکی شدند.

در پایان این جلسه حضرت آیت الله سلیمانی خواستار برگزاری بیشتر این جلسات و ایجاد صمیمیت و نزدیکی بیش از بیش بین علمای فریقین شدند

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: