۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 729 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۱

برگزاری جشن همدلی و اتحاد در ایرانشهر

IMG_0135

IMG_0135

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر جشن همدلی و اتحاد در روز یک شنبه مورخ ۹۱/۱۱/۸  با حضور ائمه جمعه و جماعات اهل تشیع و تسنن، معتمدین و سران قبایل و طوایف اهل سنت و شیعه، فرماندار ، مسئولین ادارات ، هیئت‌های مذهبی شهرستان، اساتید، فرهنگیان و اقشار مختلف مردم در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایرانشهر به همت این نهاد برگزار شد .

در ابتدا با قرائت قرآن کریم توسط مولوی نیکبخت براهویی از مدرسین مدرسه علمیه رحمانیه ایرانشهر و پخش کلیپی با عنوان آوای وحدت در کلام مقام معظم رهبری مراسم آغاز و مولوی سراج‌الدین ربانی امام جمعه اهل سنت مسجد جگرد ایرانشهر ضمن تبریک ولادت باسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت، با توجه به آیه شریفه «واعتصمو بحبل‌الله جمعیا ولا تفرقوا» اظهار داشت: که قرآن مسلمانان را به وحدت و یکدلی امر کرده است و ضروری است تا مسلمانان نیز با الهام از آیات و روایات قرآنی به ریسمان الهی چنگ زنند و هرگز متفرق نشوند.

وی افزود: وحدت بین مسلمانان هم مبنای قرآن است  وهم سیره وسنت  پیامبر محبت و رحمت و اهل بیت پیامبر اسلام (ص) می باشد و وظیفه ما طبق تاکید در روایات ، تأسی به قرآن وسنت وعترت و اهل بیت پیامبر می باشد و ما به عنوان مسلمان باید در این راه گام برداریم.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع جگرد ایرانشهر بیان داشت: با توجه به هجمه گسترده یهودیان و مسیحیان و جبهه استکبار و غرب برعلیه مسلمانان در سراسر عالم و به خصوص نسبت به ایران اسلامی به همه فرق و مذاهب اسلامی هشدار داد که مواظب توطئه های دشمنان جهت ایجاد تفرقه باشند و وظیفه مسلمانان در این شرایط مهم  طبق توصیه رهبر معظم انقلاب ، حفظ وحدت و همدلی و اتحاد است.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم وحدت، علما و روحانیت تشیع و تسنن موظفند  که در  حفظ وحدت و تقریب مذاهب بیشتر از گذشته کوشا باشند چون بر ما علما و روحانیون فرض است که به فرامین رهبری توجه کرده و در تحقق این امر اهتمام بیشتری بورزیم.

وی گفت: هفته وحدت با تدبیر امام خمینی (ره) و تأکید مقام معظم رهبری از ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول که خود یک مورد اختلاف شیعه و سنی است  نامیده شد تا اختلافات کنار گذاشته شود و در این هفته خجسته اتحاد و همبستگی بین مذاهب بیشتر نمود پیدا کند.

مولوی ربانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از نظر اتحاد و همبستگی اقوام و مذاهب در جهان اسلام نمونه است و این در شرایطی است که در کشورهای اسلامی، دشمن و استکبار تخم نفاق و جدایی می افکند  ولی امروز بحول و قوه الهی در ایران نه تنها شاهد تفرقه و درگیری مذهبی نیستیم بلکه همدلی واتحاد ما به عنوان الگو و اسوه قرار می گیرد.

در ادامه مولوی عبدالمجید دیناری امام جمعه اهل سنت روستای مچ قاسم بمپور نیز در این مراسم با قرائت شعری در مدح پیامبر(ص) و هفته وحدت بر گرما و شور و نشاط این محفل افزود.

امام جمعه ایرانشهر نیز در این مراسم با تبریک هفته وحدت گفت: ابتکار این هفته و برکت آن که بعد از ۳۴ سال از انقلاب اسلامی شاهد آن هستیم  این است که به همت همه مجاهدتهای انجام شده موهبت عظیم وحدت و اتحاد و همدلی بر جانهای شیعه وسنی و جامعه کنونی ایران رسوخ کرده است و خدا را شاکریم که خون شهدای اسلام و وحدت دل‌ها را به هم نزدیک‌تر کرده است.

حجت‌الاسلام حسین طاووسی افزود: امروز به برکت انقلاب و همه مجاهدت ها و تلاش های انجام شده و شهدای وحدت، شاهد لبخند بر روی چهره هر شیعه و سنی هستیم.

وی بیان کرد: یکی از نمادهای وحدت نماز جمعه وجماعت ، مشورت، تعاون، عیادت و سرکشی از مستمندان و بیماران بر پایه احکام اسلامی است.

امام جمعه ایرانشهر ادامه داد: سر تا پای دین ما اتحاد است و پرهیز از افتراق و جدایی، باید قدر این دین را بدانیم و وظیفه علما و روحانیون است تا در زمینه گسترش و فرهنگ سازی وحدت بخش احکام اسلامی برای مردم و به ویژه قشر جوان جامعه تلاش کنند.

طاووسی گفت: علمای شیعه و سنی موظف هستند دل‌ها را با وحدت به هم نزدیک کرده و بر پایه این گونه مراسم‌ها وهمت ها باعث نزدیکی مردم شیعه و سنی وآحاد مردم در جامعه شوند.

وی افزود: اولین قدم در زمینه وحدت، باور داشتن وحدت است و در قدم دوم عمل به مبانی وحدت می‌باشد.

در انتها مراسم گروه نمایشی معراج که از تهران در این مراسم شرکت کرده‌اند به اجرای تئاتر با موضوعات قرآنی پرداختند .

تصاویر

0135+4  60309  60300  60282

60279  60317  60348  60276

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: