۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,342 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۱

برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه ولایت ایرانشهر

656

 به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر کرسی آزاد اندیشی با موضوع روابط صحیح دختر و پسر از سوی این نهاد روز دوشنبه ساعت  با همکاری معاونت فرهنگی و کانون مهدویت دانشگاه ولایت در سالن اجتماعات  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از دانشجویان  دختر و پسر در مقاطع و رشته های مختلف این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدا با قرائت قرآن کریم توسط یکی از دانشجویان مراسم آغاز و دکتر مهدی محمدی نیا معاون فرهنگی دانشگاه ولایت با اشاره به سند راهبردی این معاونت در حوزه فرهنگ گفت: معاونت فرهنگی با ترسیم جشم انداز فرهنگی برای دانشگاه تمامی تلاش خود را برای ساخت دانشگاه تمدن ساز اسلامی به کار گرفته است.

 معاون فرهنگی دانشگاه ولایت با تقدیر و تشکر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر افزود: در صورت همکاری نهاد های فرهنگی شهرستان شاهد ایجاد جو پویا و پرنشاط فرهنگی در فضای دانشگاه خواهیم بود.

حجت الاسلام محمد حسن کاوری مدرس حوزه و استاد دانشگاه اصفهان نیز با اشاره به اینکه در اسلام هیچ بنایی نزد خداوند محبوبتر از ازدواج نیست گفت :ازدواج نیاز به آموزش دارد وحتی اجداد ونیاکان ما هم این آموزش را می دیدند.

کاوری آموزش پیش از ازدواج را ضرورتی اساسی دانست و سرفصل های این ضرورترا  تغییر سبک زندگی از سنتی به مدرن،تغییرات جدی در نیازهای نسل جدید ، کاهش تبادل اطلاعات و تجربه و آموزش به دلیل کاهش زمان با هم بودن اعضای خانواده، کاهش تعداد اعضاء خانواده ، کاهش روابط خانوادگی و فامیلی بیان نمودند  .

استاد حوزه و دانشگاه اصفهان با اشاره به ویژگی های محیط های دانشگاهی گفت: دانشگاه بستری برای علم آموزی و زمین تمرینی برای رشد شخصیت اجتماعی افراد است چرا که دانشجویان به واسطه حضور در تشکلها و انجمنها ضمن تعامل با سایر دانشجویان و نهادها فرصتی برای شکوفا شدن استعداد های بالقوه خود پیدا می کنند.

با توجه به فضای باز و دو جانبه این مراسم یکی از دانشجویان با اشاره به اختلاط محیط های دانشگاهی گفت: حضور دختران و پسران جوان در دانشگاه ها در صورت عدم برنامه ریزی درست فرهنگی و همچنین ایجاد شرایط محیطی نامناسب می تواند معضلات زیادی را در روابط اجتماعی دانشجویان ایجاد کند.

و همچنین یکی دیگر از دانشجویان در خصوص برپایی ازدواج های دانشجویی گفت: سرمایه گذاری در این امر منشا خیر در دانشگاه ها خواهد بود.

در انتها دانشجویان سئوالات خود را به صورت مکتوب و شفاهی از استاد مطرح نمودند وحجت الاسلام والمسلمین کاوری  در معیت حجت الاسلام والمسلمین محرری سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر به سئوالات مطروحه توسط دانشجویان پاسخ گفتند .

عمده سئوالات دانشجویان در خصوص مسائل ازدواج ، عفاف و مسائل خانواده از قبیل : نحوه رابطه برقراری شرعی  ارتباط بین دختر و پسر ، ازدواج های دانشجویی ، ملاک های انتخاب همسر ،  سن مناسب ازدواج ، مشکلات سال  های اول ازدواج، مشکلات اقتصادی ازدواج ، موانع ازدواج و… بود .

تصاویر

0580  0665  0589  0667

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: