۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 1,151 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۱

برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه پیام نورایرانشهر

123654

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر کرسی آزاد اندیشی با موضوع مهارتهای زندگی ، مهارت انتخاب از سوی این نهاد  روز دوشنبه   با همکاری دانشگاه پیام نور با حضور بیش از ۷۰ نفر از دانشجویان  دختر و پسر در مقاطع و رشته های مختلف این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدا با قرائت قرآن کریم توسط یکی از دانشجویان مراسم آغاز و حجت الاسلام والمسلمین محرری سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ضمن خیر مقدم به حضار و حجت الاسلام والمسلمین کاوری گفت : در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح سبک زندگی موضوع مهارت های زندگی در این نشست انتخاب شده است زیرا برای اصلاح امور اول باید مهارت های لازم را برای آن بیاموزیم تا بتوانیم آن را اصلاح نماییم .

وی گفت : برای ازدواج وتشکیل خانواده اولین نیاز آموزش لازم برای انتخاب  همسر مناسب با عقاید، افکار و خواسته های هر شخص می باشد که در این نشست به آن پرداخته خواهد شد .

حجت الاسلام محمد حسن کاوری مدرس حوزه و استاد دانشگاه اصفهان گفت : مهارت‌های زندگی، مجموعه‌ای از تکنیک‌ها، اصول و قواعدی است که زمینه تعامل و سازگاری انسان‌ها را با محیط و اطرافیان فراهم می‌سازد. با مجهز شدن به این مهارت‌ها می‌توان در برابر مشکلات پیرامونی برخوردی منطقی و کارساز داشت. فرد با کمک این مهارت‌ها، دانش و نگرش‌های خود را به توانایی واقعی بدل می‌سازد و از نیروهای نهفته خویش در جهت شادابی و بهبود وضعیت بهره می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه از هر ۵ ازدواج یکی به طلاق منجر می شود افزود : آمارها نشان می دهد بیشترین طلاقها در سالهای اولیه زندگی زوجین بوقوع می پیوندد که با انجام مشاوره های صحیح و اصولی می توان بسیاری از آنها را کاهش داد.

استاد حوزه و دانشگاه اصفهان  گفت : ویژگیهای یک زندگی خوب را پویایی، تحرک، وجود صداقت و راستگویی، امانت داری،سپاسگزاری از یکدیگر، دوری از تردید و دو دلی و پرهیز از رقابت های مخرب دانسته و افزود: در آخر توصیه می کنم قناعت کنید و با آنچه که دارید بسازید چرا که خداوند روزی دهنده و بخشنده است.

در انتها حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مسئول امور دانشگاهیان نهاد با تشریح برنامه های  خود در زمینه دانشجویی گفت : نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ، آموزشی ، اردویی و ورزشی در صدد ایجاد نشاط و ارتقاء سطح علمی ، فکری و فرهنگی دانشجویان می باشد .

وی گفت : قطعا در اجرای بهینه این برنامه نیازمند همراهی  اساتید ومسئولین ذی ربط با این مدیریت هستیم .

در انتها به قید قرعه به ده نفر از دانشجویان هدایایی به رسم یاد بود اهدا گردید.

تصاویر

0451  0459  0442  0440

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: