۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 669 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۱

برگزاری مراسم ارتحال امام در ایرانشهر

مراسم ارتحال امام (ره) ایرانشهر سال 91

 

مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در مسجد آل رسول همزمان با سالروز ارتحال آن امام همام در ایرانشهر برگزار شد

در این مراسم مولوی سراج الدین ربانی امام جمعه اهل سنت مسجد جگرد ایرانشهر گفت: امام خمینی (ره) بانی تولد دوباره اسلام و احیاگر ارزشهای فراموش شده میلیونها مسلمان در جهان بود.

 امام جمعه اهل سنت مسجد جگرد ایرانشهر ظهر شنبه در مراسم سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در مسجد آل رسول ایرانشهر برگزار شد، افزود: بانی بسیاری از جنبشهای اسلامی از چند دهه قبل تاکنون در جهان امام خمینی (ره) بوده که بیرق نجات مسلمین و آگاهی بخشی به مسلمانان را در دنیا به اهتزاز درآورده است.

وی بیان کرد: شعار امام خمینی (ره) وحدت بین امت اسلامی بود و با انقلاب وی و تاسیس حکومت اسلامی در ایران، اندیشه دینی و مذهبی امام راحل در جهان توسعه یافت.

مولوی ربانی اظهار داشت: اگر امروز شاهد آن هستیم که مردم کشورهای اسلامی بر علیه حاکمان ظالم بپا خاسته اند و موج بیداری اسلامی جهان اسلام را فرا گرفته است، نتیجه انقلاب امام خمینی و نهادینه شدن اندیشه دینی و مذهبی وی در بین مسلمانان است.

وی گفت: اگر کشورهای اسلامی شعار وحدت امت اسلامی امام خمینی (ره) سرلوحه کار خود قرار دهند، هیچ بیگانه ای نمی تواند بر مسلمانان غلبه کند.

امام جمعه اهل سنت مسجد جگرد ایرانشهر گفت: امام خمینی (ره) یک رهبر انقلابی مسلمان و شخصیتی ممتاز در دنیاست که در بین مسلمانان و آزادیخواهان جهان محبوبیت فراوانی دارد.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام سلیمانی از مبلغین اعزامی از قم به بیان مسلک امام خمینی (ره)از قبیل : ساده زیستی ،شجاعت ،مدیریت،عرفان ،اخلاق ،تالیفات و سیر وسلوک امام را بیان داشتند و امام را معجزه قرن اخیر نامیدند .

در این مراسم که با حضور اقشار مختلف جامعه در مسجد آل رسول برگزار شده بود در پایان مداحان اهل بیت در رسای امام مداحی نمودند .

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: