۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 504 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۱

برگزاری مراسم بدرقه کاروان عمره مفرده روحانیون

Picture232

 

کاروان روحانیون اهل سنت سیستان و بلوچستان به عمره مفرده با بدرقه نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان اعزام گردیدند.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان حضرت آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در مراسم بدرقه کاروان روحانیون اهل سنت با تبریک ماه پربرکت شعبان، با ذکر آیه ۶۳ از سوره شریفه بقره گفت: علمای فریقین بر این موضوع که نکات و دستورات آیات قرآن جدای از شان نزول آنها، بر افراد و شرایط همسان در تمامی دوران ها مترتب و وارد است.

آیت ا… سلیمانی افزود:  لذا با توجه به نکات آیه شریفه در می یابیم اولا باید با قوت و دقت داده های خداوندی را حفظ کنیم و مطمئنا نمی توان با ضعف و کم توجهی نعمات الهی را بدست آورد یا نگاه داشت و حفظ کرد، خصوصا در سرزمین نزول وحی که داده ها و آیات الهی بیشمارند و در نتیجه قوت و صلابت از شرایط لازم زایران می باشد. نکته بعدی و سفارش دوم آیه تذکر و یاد آوری است که باید برای زایر در این سفر هر چیز و هر چه هست، زمینه تذکر، تنبه، آگاهی، استبصار، بیداری و هوشمندی او باشد تا زایر بتواند از داده ها و نعمات الهی بهره مند و کامروا گردد.

 در ادامه آیه تقوا به عنوان نتیجه و حاصل دو سفارش خداوند بیان شده است، همان تقوایی که همگان ما را بدان سفارش نموده اند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در ادامه حضور علمایی چون مولوی ملازهی، مولوی سلامی و مولوی ساداتی را برکتی برای سایر اعضای کاروان برشمرد و با اشاره به ماه شعبان و زیارات شعبانیه برای قبولی اعمال و افزایش داشته ها و اندوخته تمامی زایران کاروان دعا نمود.

در ادامه پس از بدرقه و استقبال زایران توسط آیت ا… سلیمانی و سایر پرسنل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، اعضای کاروان برای تشرف به مدینه منوره به سوی جایگاه پرواز رفتند.

 

به روایت تصویر

 

 

 

 

 

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: