۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 500 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۱

برگزاری مراسم شکرگذاری زایران اهل سنت در مدینه

542

زائران اهل سنت مراسم شکر گذاری در مدینه برپا کردند

زائران اهل سنت از استان کردستان که توفیق زیارت رسول الله الاعظم حضرت محمد مصطفی (ص) را یافته اند ، با برگزاری مراسم باشکوهی ، این سعادت را جشن گرفتند و به درگاه خداوند تبارک وتعالی شکر گذاری کردند.
دراین مراسم حجت الاسلام و المسلمین “موسی الرضا تیموری ” مسئول امور اهل سنت در بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره در سخنانی ، توفیق زیارت پیامبر گرامی اسلام ( ص) را به زائران تبریک گفت .
 وی گفت : پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی(ص) برای همه ی بشریت در همه ی عصر ها و نسل ها ، پیامبر رحمت بوده و هستند و خداوند با مبعوث کردن ایشان که عمده ماموریت خود را ترویج اخلاق حسنه قرار داد ، نهایت خیر را نصیب بندگانش نمود.
وی خداوند را برای وجود نعمت هایش در کشور و از جمله وحدت میان فرق اسلامی ستایش کرد و عموم ایرانی ها را به وحدت هر چه بیشتر درمقابل توطئه های دشمنان فراخواند.

 در ادامه این مراسم ماموستا “محمد خالد رحیمی ” از روحانیون سرشناس کردستان در سخنانی به تفضیل درباره اهمیت زیارت و جایگاه آن دراسلام و میان مذاهب اسلامی و ازجمله درمذهب شافعی سخن گفت و برخی احکام عمره گذاری را برای زائران توضیح داد.
 وی تاکید کرد :در مذاهب اسلامی زیارت افراد صالح و اولیای خدا توصیه شده است .

از ابتدای سال جاری  ، ۱۰۶کاروان از زائران اهل سنت ایران شامل ۱۴هزار و ۳۱۰ زائر از استانهای مختلف به سرزمین وحی مشرف شده اند ، و یا درهفته های آینده مشرف خواهند شد.
تاکنون ۸۶ کاروان از زائران اهل سنت توفیق عمره گزاری یافته اند و بقیه کاروانهایی که برنامه سفر آنها آماده شده است در باقی مانده دوره عمره – نیمه اول رمضان – مشرف خواهند شد. تعداد زائران هر کاروان حداقل ۱۲۰ و حداکثر ۱۶۹ نفر است .

 

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: