۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 1,186 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۱

برگزاری مراسم ضیافت وحدت در ایرانشهر

0252

 ضیافت وحدت در مدرسه علمیه اهل سنت حقانیه ایرانشهر برگزار شد

به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) ائمه جمعه وجماعات و اساتید حوزه های علمیه  تشیع و تسنن شهرستان ایرانشهر در ضیافت صبحانه ، مولوی عبدالصمد دامنی در مدرسه علمیه حقانیه  حضور  یافتند .

در این ضیافت که با استقبال ائمه جمعه وجماعات و اساتید حوزه های علمیه  تشیع و تسنن شهرستان ایرانشهر همراه بود مولوی عبدالصمد دامنی، امام جمعه مسجد حقانیه و مدیر مدرسه علمیه حقانیه  ایرانشهر با بیان اینکه وحدت رمز پیروزی مسلمین است گفت:

ما وحدت را از دل و جان قبول داریم نه اینکه فقط بر زبان جاری نماییم وآن را در این مقطع زمانی تکلیف دینی و شرعی خود دانسته و بدان پایبندیم .

 مدیر حوزه علمیه حقانیه ایرا‌شهر اضافه کرد: خطاب خداوند مبنی بر بندگی و برادری همیشگی بوده و محدود به زمان و مکان خاصی نیست و البته این وحدت به معنای حقیقی بوده و باید کاملا با فرموده خداوند متعال و سنت رسول خدا(ص) منطبق باشد.

 وی با اشاره به اختلاف و تفرقه کفار در مبانی اصلی دینی، اظهار داشت: مسیحیان و یهودیان از قدیم با هم دشمن بوده و اصطکاک زیادی در میان آنها وجود داشت، چنانکه در قرآن نیز اشاره شده هر کدام از آنها پیامبر خود را خدا می‌دانستند اما در جهت سرکوبی و نابودی اسلام و مسلمین دست به دست هم داده و متحد شده‌اند.

 امام جمعه اهل سنت مسجد حقانیه ایرانشهر با بیان این‌که مسیحیان با وجود اختصاص یافتن بیشترین افراد جهان به این دین با یهودیان در جهت ضربه به اسلام متحد شده‌اند، ابراز داشت: مسلمانان باید در هر زمان و به ویژه در حال حاضر که نیاز شدیدی به وحدت احساس می‌شود اتحاد خود را حفظ کنند تا عزت و شرافت‌ آنها مصون مانده و اسلام در جایگاه مرجعیت جهان قرار گیرد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از کسانی که وحدت را به عقب نشینی از اصول تعبیر می‌کنند، بیان داشت: این کار وحدت نیست زیرا اختلاف نظر در صدر اسلام نیز وجود داشته است اما باید توجه داشت این کثرت آرا مانع وحدت نگردد و با کمی تأمل در می‌یابیم صحابه نیز اختلافاتی داشته‌اند اما هیچ‌یک دیگری را مجبور به پیروی نکرده‌اند.

 مدیر مدرسه علمیه حقانیه ایرا‌نشهر وجود اختلافات نظری را رحمت الهی خواند و با بیان این‌که چنانچه تفاوت‌های نظری برای دین باشد نه علیه آن، باعث شکوفایی خواهد شد، گفت: البته فریقین در اصولی مانند توحید، قرآن، حج و برخی مسائل فرعی مانند اذان مشترک هستند که باید نظرها به این سمت باشد و با حفظ مقدسات و اهداف از توهین و رنجاندن یکدیگر شدیدا خودداری شود.

 مولوی دامنی در پایان با تأکید بر این‌که انقلاب اسلامی ایران و رهبران آن از بدو پیروزی با بنیان‌گذاری هفته وحدت در جهت ایجاد و تقویت اتحاد میان شیعیان و اهل سنت حرکت کرده‌اند، اظهار داشت: ایام هفته وحدت و جمعه آخر ماه مبارک رمضان به نام روز قدس که هر ساله تکرار می‌شود باعث از بین رفتن کدورت‌ها است که زمینه‌های بسیار مفیدی در جهت وحدت در جامعه اسلامی فراهم کرده است.

در انتهای مراسم هم حجت الاسلام والمسلمین افضلی تبار امام جمعه موقت شهرستان ایرانشهر ضمن تقدیر و تشکر از مولوی عبدالصمد دامنی به بیان دیدگاه علمای شیعه در موضوع وحدت پرداخته وموارد اشتراکات بین شیعه و سنی را بیان نمودند.

تصاویر

0252  0235  0241  0245

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: