۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,029 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۱

برگزاری نشست صمیمی روحانیت تشیع و تسنن ایرانشهر

00288

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در ایام الله دهه مبارک فجر نشست صمیمی  روحانیت تشیع و تسنن شهرستان ایرانشهر در روز یک شنبه مورخ ۱۵/۱۱/۹۱ بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از ائمه جمعه و جماعات ، مدیران و مدرسان مدارس دینی تشیع و تسنن و اعضای شورای تامین شهرستان ایرانشهر برگزار شد .

 این مراسم با تلاوت قرآن توسط مولوی سراج الدین ربانی امام جمعه اهل سنت مسجد جگرد ایرانشهر آغاز و سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر ضمن تبریک به مناسبت ایام الله دهه فجر گفت : با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بزرگ‏ترین تحول جهانی قرن بیستم به وقوع پیوست وبنیان گذار این انقلاب با قیام خود، غرور ملت‏های مستضعفی را که سالیانی مدید مورد ظلم قرار گرفته بودند، به آنان باز گرداند.

حجت الاسلام مهرداد محرری با اشاره به تحریکات قومی و مذهبی در بعد از انقلاب افزود : امروزه دنیای استکبار با تمام قوا در برابر اتحاد ملت و اخوت مذهبی فیما بین شیعه و اهل سنت ایستاده است و یکی از این ابزارها وسایل ارتباط جمعی و شبکه های ماهواره ای که در اختیار  آنها می باشد.

وی با تحلیل شبکه های ضد وحدتی همچون شبکه های به ظاهر شیعه فدک و اهل بیت و شبکه های به ظاهر اهل سنت کلمه و وصال گفت : امروزه آمریکا و انگلیس به راه اندازی این شبکه های ضد وحدت اقدام و با حمایت مالی و فکری از آنها در طبل تفرقه می کوبند.

 محرری گفت: تمامی این شبکه ها در اهداف مشترک اند که مهمترین این اهداف عبارتند از

۱ـ ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی با انجام حملات تند نسبت به اعتقادات مذهبی شیعیان به نام اهل سنت و اعتقادات مذهبی اهل سنت به نام شیعیان

۲ـ زیر سوال بردن اصل ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی

۳ـ تخریب وتوهین به بزرگان و مراجع شیعه و روحانیت اهل سنت؛ به ویژه آنانی که در وحدت بین مذاهب کوشا هستند

۴ـ عدم دشمنی با آمریکا و انگلیس و استکبار، در این شبکه ها چنین وانمود می شود که دشمن اصلی شیعه اهل سنت است و دشمن اصلی سنی هم شیعه می باشد .

وی با بیان اینکه تمامی این شبکه ها تحت نظر سازمانهای جاسوسی آمریکا و انگلیس فعالیت می کنند گفت :

بطور مثال شبکه فدک که با مدیریت یاسر الحبیب مقیم لندن اداره می شود و این روحانی  در سن ۲۲ سالگی هیئت خدام‎المهدی را در کویت راه انداخت؛ اما سه سال بعد دولت کویت به‎دلیل تندروی‎‎ ، این هیئت را تعطیل و وی را دستگیر و روانه زندان کرد. ولی سرویس‎های جاسوسی آمریکا و انگلیس که او را نیروی مناسبی می‎دیدند به بهانه نقض حقوق بشر به دولت کویت فشار آوردند. بنابراین سه ماه بیشتر طول نکشید که وی آزاد شد.

 در سال ۲۰۰۳ از بریتانیا پناهندگی گرفت. دولت انگلیس از وی حمایت جدی کرد: او دو سال بعد در لندن دارای روزنامه شد! بعد از آن حوزه علمیه «امامین عسکریین» را راه انداخت. چندی نگذشت که با حمایت ام‎ای ۶ شبکه ماهواره‎ای فدک را تأسیس کرد؛ شبکه‎ای که مدام به فحاشی علیه اهل سنت می‎پردازد.

 به‎علت خوش‎خدمتی‎ای که از خود نشان داده بود، در سال ۲۰۱۰ مجتمع بزرگی به‎نام  «حسینیه سیدالشهدا» ساختند و در اختیار وی قرار دادند تا محل حوزه علمیه، هیئت، دفتر کار، مؤسسه رسانه‎ای، شبکه ماهواره‎ای فدک، روزنامه شیعه و پایگاه اطلاع‎رسانی اینترنتی او باشد.

در سال ۸۸ به همسر پیامبر، عایشه توهین‎‎های ناروایی شد که ممکن بود باعث تنش‎‎هایی در جهان اسلام شود. این توطئه با درایت مقام معظم رهبری و فتوای ایشان مبنی بر حرمت توهین به مقدسات اهل سنت و نیز همسران پیامبر خنثی شد و جالب این است که در سایت یاسر الحبیب جملاتی توهین‎آمیز درباره امام خمینی (رحمت‎الله‎علیه)، مقام معظم رهبری و سید حسن نصرالله دیده می‎شود.

در ادامه این نشست سرهنگ ملکی آهنگران فرماندهی انتظامی شهرستان گزارشی از عملکرد و دستگیری  عوامل ناامنی و جرم جنایت ها در شهرستان پرداخت و همچنین جناب آقای خالصی دادستان ایرانشهر در خصوص برخورد با این عوامل و لزوم کار فرهنگی در کنار برخورد قضایی تاکید نمودند.

در ادامه مولوی عبدالصمد کریمزایی امام جمعه اهل سنت مسجد فاطمه الزهرا ایرانشهر با تبریک ایام الله دهه فجر گفت : امت اسلامی باید بدانند که دشمنان به سرکردگی آمریکا به دنبال ایجاد اختلاف میان مسلمانان و چپاول منابع و اموال کشورهای اسلامی هستند.

مولوی کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : وحدت ، انسجام و همبستگی برای مسلمانان امری حیاتی است و تنها رمز موفقیت مسلمانان و پیروزی آنان بر استکبار و استعمار متحد شدن امت است.

 وی بیان کرد: آمریکا در تلاش برای مصادره انقلابهای مردم مسلمان کشورهای منطقه است به همین سبب باید انقلابیون و ملت های اسلامی بدانند آمریکا اصلی ترین دشمن مسلمانان است.

امام جمعه اهل سنت مسجد فاطمه الزهرا ایرانشهر گفت : به برکت نظام جمهوری اسلامی خدمات ارزنده ای در این منطقه صورت گرفته که جای تقدیر دارد .

حجت الاسلام والمسلمین حسین طاووسی امام جمعه ایرانشهر نیز دراین نشست با تبریک ایام الله دهه فجر گفت:  ملت ایران اسلامی در روز ۲۲ بهمن با اتحاد و همبستگی و تحت رهبری های داهیانه امام امت (ره) بر رژیم ستم شاهی و استکبار جهانی غلبه کرد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

حجت الاسلام والمسلمین حسین طاووسی افزود: همه ما باید زمینه حضور حداکثری مردم را در راهپیمایی ۲۲ بهمن از طریق تریبون ها فراهم نماییم زیرا ۲۲ بهمن روز نمایش قدرت ملت ایران است.

امام جمعه ایرانشهر بیان داشت: آنچه که در شرایط امروز باید بر روى آن تکیه کرد موضوع اتحاد و وحدت است و در این زمینه باید اقدام عملی کرد زیرا دنیاى اسلام محتاج وحدت و از بین بردن عوامل تفرقه است.

وی افزود: ایمان به مبادى و اصول و عقائد پسندیده است اما این نباید با نفى و تعرض به دیگران همراه باشد.

وی با بیان اینکه نزدیک به دو انتخابات مهم یکی انتخاب رییس جمهوری و دیگری انتخابات شورا ها هستیم گفت: ائمه جمعه و جماعات، مدیران ومدرسان مدارس دینی تشیع و تسنن در جهت تشویق و ترغیب مردم برای حضور در انتخاب باید تمام سعی وتلاش خود را بنمایند و مسئولین موظفند زمینه را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات مهیا نمایند .

 حجت الاسلام طاوسی اظهار داشت: در مجموعه امت اسلامى باید احترام، حدود، حقوق و حرمت افراد حفظ شود .

وی گفت: نباید از دشمنان مغرض و تفرقه افکن غفلت کرد، دشمنان امروز از همه امکانات و وسائل ارتباطى برای ایجاد تفرقه و آتش افروزی بین مردم استفاده می ‌کنند و باید آگاه و هوشیار بود تا در بین مردم ومسئولین  عده‌ ای ابزار و آلت دست دشمن نشوند.

در انتهای نشست بامری فرماندار ایرانشهر ضمن تقدیر و تشکر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در خصوص برگزاری این مراسم بیان کرد: دهه فجر فرصتی بسیار پر بها برای همه مسلمانان به ویژه ایرانیان شد تا خشم خود را به تمامی توطئه‌های دشمنان نشان دهند چراکه مردمان این دیار قرآن و عترت را با هم پذیرا هستند.

وی گفت: دهه فجر فرصتی الهی شد تا مردم سیستان و بلوچستان پرتوی کوچکی از نور دانش و ایمان خود را به همگان نشان دهند و این استان به برکات انقلاب ، کانون وحدت و انسجام جهان اسلام شده است .

 فرماندار ایرانشهر افزود: دهه فجر فرصتی است تا دستاوردها و خدمات ارزنده انقلاب به نمایش گذاشته شود و دنیا شاهد این همه تلاش و کوشش مسئولان نظام اسلامی ایران در طول دوران پر برکت انقلاب باشند.

بامری بیان داشت: امیدواریم پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشور عزیزمان در همه عرصه‌ها روز به‌ روز بیشتر شود و چشم دشمنان را خیره کند.

رحمدل بامری افزود: در ایام الله دهه فجر امسال نیز ۷۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۶۵ میلیارد ریال در حال راه اندازی است که زمینه اشتغال ۹۶۰  نفر را فراهم کرده اند.

تصاویر

00285  00332  00320  00288

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: