۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,027 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۱

برگزاری نشست علمی،پژوهشی اساتیددانشگاه ولایت

4567

نشست علمی ، پژوهشی دانشگاهیان با حضور بیش از ۴۰ نفر از اعضاء هیات علمی واساتید دانشگاه ولایت در دو جلسه در روزهای  دوشنبه و سه شنبه با موضوع بهداشت روان از دیدگاه قرآن در این دانشگاه برگزار گردید .

در جلسه اول ابتدا با قرائت قرآن کریم توسط یکی از دانشجویان نشست آغاز و حجت الاسلام والمسلمین محرری سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ضمن خیر مقدم به حضار و حجت الاسلام والمسلمین کاوری گفت : این نشست در راستای برنامه های نهاد در امور دانشگاهیان و ارتقاء سطح علمی اساتید دانشگاه برگزار می گردد.

محرری گفت : در این نشست ها اساتید برتر کشور در تخصص های مختلف  از سوی نهاد دعوت به عمل می آید تا بر غنای علمی این برنامه ها افزوده گردد.

وی گفت : از دیگر اهداف این نشست ها بیان دیدگاه های اساتید و همفکری در جهت اجرای برنامه های نهاد در جهت ارتقاء کیفی و فرهنگی دانشگاه ها است .

حجت الاسلام محمد حسن کاوری مدرس حوزه و استاد دانشگاه اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر این نشست را آغاز نمودند.

وی در خصوص بهداشت روان در قرآن به تعریف بهداشت روانی و فشار روانی و مصادیق آن  پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن کاوری گفت : بخشى از آشکارترین بازتاب‏هاى فشار روانى در رفتار و احساسات وجود مشکل در تفکر صحیح و عاقلانه ،خستگى و عدم انعطاف در نگرش و بینش،پرخاشگرى نابجا و تحریک‏پذیرى ،انزوا و ترک وابستگان ،افراط در کشیدن سیگار و نوشیدن مشروب و پرخورى ،ناتوانى در حفظ آرامش خود ،  حالت تاثیر عاطفى مانند خشم یا نشاط ناگهانى، افسردگى یا فعالیت بیش از حد می باشد و  هر یک از موارد مطروحه را تشریح وعواقب و تاثیرات آن را بر شخص و جامعه بیان نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین کاوری در جلسه دوم و در ادامه مبحث بهداشت روان در قرآن گفت :در حوزه علمى مسلمانان، بهداشت روانى از دیرباز مورد توجه بوده است، سرچشمه‏هاى این مبحث را مى‏توان در آیات قرآن و احادیث اهل بیت‏(ع) پیدا کرد شفابخشى قرآن و راهکارهایى که براى مقابله با فشارهاى روانى و تامین بهداشت روانى انسان بیان کرده مورد توجه بسیارى از پژوهشگران بهداشت روانى قرار گرفته است.

وی با بیان سرفصل های و تشریح راهکارهای قرآن براى مقابله با فشارهاى روانى گفت :

قرآن کریم نسخه‏اى الهى است که بسیارى از دردها را معرفى کرده و داروها و راهکارهاى درمان آن‏ها را مشخص ساخته از این رو مى‏توان گفت که قرآن درمان دردهاى بیمارى‏هاى فکرى ، عقیدتى، اجتماعى ، اخلاقى، روحى و روانى است .

در انتها حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مسئول امور دانشگاهیان نهاد گفت :

از اهداف و برنامه های امور دانشگاهیان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان  در اجرای برنامه های مختلف دانشجویی همفکری و ارتقاء و بهبود سطح فکری ، مذهبی و فرهنگ اصیل اسلامی و مقابله با جنگ روانی دشمن بیان نموده و خواستار همفکری وهمراهی اساتید در پیشبرد اهداف نهاد شدند .

در ضمن به همه اساتید یک بسته فرهنگی شامل سی دی ، کتاب و خودکار و دفترچه اهداء گردید .

تصاویر

0509  0590  0523  0521

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: