۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,942 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۱

برگزاری نشست علمی،پژوهشی اساتیددانشگاه آزاد ایرانشهر

89768

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر نشست علمی ، پژوهشی دانشگاهیان با حضور۴۰ نفر از اعضاء هیات علمی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر روز سه شنبه   با موضوع جنگ نرم اهداف و راهبردها در این دانشگاه برگزار گردید .

در ابتدا با قرائت قرآن کریم توسط یکی از اساتید مراسم آغاز وحجت الاسلام والمسلمین افضلی تبار مسئول دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد واحد ایرانشهر نیز ضمن تقدیر و تشکر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر گفت :آموزش فنون،راهبردها ، تاکتیکها و تجهیزات مورد استفاده دشمن و نیروهای غیر خودی در جنگ نرم باید شناخته تا جامعه دانشگاهی ما در برابر آن واکسینه گردد.

وی گفت : در همین راستا کارگاه جنگ نرم اهداف وراهبردها با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر برای اساتید واعضای هیات علمی این دانشگاه برگزار گردیده است .

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن کاوری مدرس حوزه و استاد دانشگاه اصفهان نیز با اشاره به اینکه در جنگ نرم به طور تدریجی در جامعه شکل می‌گیرد و افراد به سختی متوجه تکوین آن می‌گردند گفت : روشهای بارز جنگ نرم را مبارزه سیاسی ، کارشکنی های دیپلماتیک ، تحریم های سیاسی ، تحریم های اقتصادی ، نفوذ در ارگانهای سیاسی و امنیتی و اقتصادی ، ایجاد شورش داخلی ، حمایت از مخالفان نظام ، ایجاد هرج و مرج داخلی و… برشمردند

وی گفت :تهدید نرم نوعی سلطه کامل در ابعاد سه‌گانه حکومت، اقتصاد و فرهنگ است  که از طریق استحاله الگوهای رفتاری ملی در این حوزه‌ها و جایگزینی الگوهای نظام سلطه‌ای تهدید محقق می‌شود.

 با این نگرش، تمامی اقداماتی که موجب شود تا اهداف و ارزش‌های حیاتی یک نظام سیاسی (زیرساخت‌های فکری، باورها و الگوها در حوزه اقتصاد، فرهنگ و سیاست) به خطر افتد، یا موجب ایجاد تغییر و دگرگونی اساسی در عوامل تعیین‌کننده هویت ملی یک کشور شود، تهدید نرم به شمار آید.

استاد حوزه و دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه جنگ نرم یک جنگ نامحسوس است  گفت:  با وقوع انقلاب اسلامی در ایران ، یکی از ستونهای حافظ منافع آمریکا در منطقه فرو ریخت. اقدامات نظامی ، تروریستی و تحریم های اقتصادی نتوانست انقلاب را در مقابل آمریکا به زانو درآورد در نتیجه آمریکا و استکبار بسوی روش های جدید روی آورده است که قطعا در این جنگ هم شکست خواهد خورد .

حجت الاسلام والمسلمین کاوری گفت : از ویژه گی های جنگ نرم این است که مسالمت آمیز بوده و جنبه غیر خشونتی دارد و لذا در برخوردهای سطحی حساسیتی را در جامعه و حکومت بر نمی‌انگیزد و از ابزارها و روشها و بستر های فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی مثل رسانه ها ، احزاب ، تشکل‌های صنفی و قشری ، سازمان‌های مردم نهاد ، مراکز فرهنگی ، هنری و آموزشی و غیره استفاده می نماید.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مسئول امور دانشگاهیان نهاد گفت :

امور دانشگاهیان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان در راستای اجرای برنامه های مختلف دانشجویی خواستار همفکری و همراهی اساتید می باشد واز نظرات و پیشنهادات اساتید استقبال می نماید .

در انتهاحجت الاسلام والمسلمین محرری سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ضمن تقدیر وتشکر از حجت الاسلام والمسلمین کاوری گفت : این نشست ها با همکاری صمیمی دانشگاه ها برگزار گردیده تا نهاد توانسته است در اجرای برنامه ها و اهداف در امور دانشگاهیان و ارتقاء سطح علمی اساتید و دانشجویان بتواند موثر باشد.

وی  باتوجه به همکاری ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر از جناب آقای دکتر تقیان با تقدیم هدایایی تقدیر نمودند .

در ضمن به همه اساتید یک بسته فرهنگی شامل کلاسور ، سی دی ، کتاب و خودکار اهداء گردید .

تصاویر

0611  0606  0603  0600

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: