۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 782 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۸ آبان ۱۳۹۱

برگزاری نماز باشکوه عید قربان با حضور مسئول نهاد ایرانشهر

P1150597

حجت الاسلام والمسلمین تیموری روز جمعه در مراسم نماز عید سعید قربان در ایرانشهر عید را به تمام مسلمانان جهان تبریک گفت .

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر افزود: همه مسلمانان باید در این روز بزرگ با پیروی از روش و سیره حضرت ابراهیم (ع) عبودیت و بندگی خالص برای خداوند متعال را انتخاب کرده و آمال و آروزهای دنیوی و نفسانی خود را به خاطر دستیابی به رضایت و خوشنودی خداوند متعال کنار بگذارند.

حجت الاسلام والمسلمین  تیموری مدیر فرهنگی و امور روحانیون سیستان و بلوچستان در ادامه نمازگزاران را به دستگیری از فقرا و نیازمندان در این روز بزرگ فراخوانده و از آنها خواستند در این شرایط که دشمن با تمام توان بر علیه اقتصاد ما وارد عمل شده است با خویشتن داری و عمل به دستورات دین اسلام در خصوص عدم احتکار و گرانفروشی عمل نمایند.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان نظام اسلامی از جمله تحریم های اقتصادی گفت: ملت ایران قاطعانه در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی کرده و اکنون نیز با همراهی ملت عزیز ایران از این آزمون سربلند بیرون می آید.

بعد از پایان نماز عید سعید قربان شرکت کنندگان با مراسم بغل کش و حلالیت طلبی  به یکدیگر این عید را تبریک گفتند.

در ادامه مولوی ‘عبدالصمد دامنی’ در خطبه های نماز عید سعید قربان در جمع نمازگزاران اهل سنت در عیدگاه این شهرستان با اشاره به فلسفه عید قربان و قربانی کردن گفت: حقیقت عید قربان ذبح کردن نفس سرکش و مبارزه با ظلم و ظالم است.

وی از مسوولان و بازاریان خواست تا با توجه به تحریم دشمنان از هر گونه اجحاف در حق مردم جلوگیری کنند و اجازه ندهند عده ای سودجو با سو استفاده از موقعیت کنونی به مردم ظلم کنند.

امام جمعه مسجد حقانیه اهل سنت ایرانشهر اظهار داشت: مشارکت عموم مردم در برقراری امنیت و همکاری با دستگاههای دست اندرکار امنیتی و انتظامی از وظایف مهم اقشار مختلف اعم از شیعه و سنی و اقوام و طوایف است.

مولوی دامنی در بخش دیگری از خطبه های نماز عید قربان با اشاره به کمبود پزشک متخصص در ایرانشهر بیان کرد: نبود پزشک زن سونوگراف در این شهرستان مشکلات متعددی برای زنان و دختران ایجاد کرده بطوریکه به ناچار برای انجام آن باید به زاهدان و یا کرمان عزیمت کنند.

وی همچنین عملیات تروریستی در چابهار را محکوم کرد و افزود: دشمنان به دنبال اختلاف میان مسلمانان هستند که باید همه ما هوشیار و بیدار باشیم.

تصاویر

   

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: