۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 752 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۱

برگزاری همایش«میثاق نبوی» در مدینه منوره

image_2012671417317348

 

 

همایش«میثاق نبوی» با حضور کاروان های اهل سنت با همت و تلاش رابط بعثه مقام معظم رهبری در امور اهل سنت حجت الاسلام والمسلمین موسی الرضا تیموری در مدینه منوره برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج به مدینه منوره، در ابتدای این همایش حجت الاسلام محمودی کارشناس امور روحانیون بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره با اشاره به دعوت مردم از سوی خداوند برای این سفر معنوی گفت: خداوند به حضرت ابراهیم دستور داد که مردم را به سوی این بیت دعوت کند.وی با ذکر اینکه این سفر معنوی دارای دو بعد است، اظهار کرد: زیارت حرم الهی و حضور در میهمانی الهی و حضور در حرم محبوبان خدا وحرم نبوی از جمله ابعاد این سفر است.

کارشناس امور روحانیون بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره با ذکر اینکه میقات به معنای وعده گاه بندگان است، گفت:خدا در مکانی در این سرزمین منتظر ما است و ما باید لبیک بگوییم.

محمودی  بیان کرد: انسان وقتی لباس احرام به تن می کند، به معنای گذشتن او از همه تعلقات  است و تنها بندگی خود را در این لحظه می بیند.

مسئول امور روحانیون بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره با اشاره به آداب میهمانی خداوند افزود: اینجا خداوند، دل شکسته و قلب انسان را می بیند.

وی با بیان اینکه بعد دوم دیدار محبوبان خدا است، گفت: پیامبر هر مقامی که شهدا داشته باشند، دارا است و برترین انسان خلقت هستند.

کارشناس امور روحانیون بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره عنوان کرد:ما باید در مقابل خدا حق شناسی و تشکر کنیم، ابتدا شکر لسانی و سپس تقوا پیشه سازیم، همچنین با توجه به اینکه بالاترین نعمت یعنی هدایت با تلاش های پیامبر به ما داده شده است، محبت اهل بیت ایشان نیز یک وظیفه است.

همچنین شیخ الیاس سلیمانی امام جمعه موقت بندر پل با اشاره به شخصیت پیامبر اسلام گفت: ایشان با بعثت و رسیدن به پیامبری جهان را دگرگون کردند.
وی با تشریح جامعه قبل از بعثت عنوان کرد: قبل از ظهور اسلام جامعه عرب زندگی حقیرانه و وحشیانه ای داشتند به گونه ای که زنده به گور کردن دختران یک ارزش و فضای آن جامعه مملو از ظلمت و نادانی بود.
امام جمعه موقت بندر پل با بیان اینکه خداوند همیشه برای هدایت انسانها پیامبرانی فرستاده است، افزود: پیامبر گرامی اسلام تکمیل کننده را ه انبیاء هستند.
بنابر این گزارش همایش صلاحی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بانه نیز در سخنانی با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه گفت: در کشورهای منطقه شاهد گسترش حرکت بیداری اسلامی هستیم و ابعاد این حرکت امت اسلامی وسیع تر می شود.وی افزود: بی تردید این حرکت عظیم امت اسلامی الهام گرفته از انقلاب اسلامی است.بنابراین گزارش در این همایش گروه همخوانی میقات عارفان و میثاق آسمان سیر در مدح پیامبر رحمت و اهل بیت(ع) به همخوانی پرداختند.

 

به روایت تصویر

 

برچسب ها:

, ,ارسال نظر: