۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 567 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۱

برگزاری همایش اخلاق نبوی الگوی بشری

432

 

همایش ” اخلاق نبوی الگوی بشری ” توسط واحد اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره و در روز شنبه برگزار شد.

در این همایش که با شرکت زائران عمره گزار از اهل سنت ایران که به بررسی جنبه های اخلاقی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) پرداخت ، تاکید شد که حضرت پیامبر خاتم و اشرف انبیا و اولیای الهی (ص) ، نمونه و الگوی همه ی  بشر درهمه ی عصرها و نسل ها و از جمعیع جهات و بخصوص اخلاق هستند.

 در این مراسم ابتدا ” سیدابراهیم هاشمی ” قاری اهل سنت ، به تلاوت زیبای آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ” نجف نجفی روحانی ” نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره در سخنانی گفت : بهترین سوغاتی هر مومنی از مدینه النبی ، اخلاق خوش است . دراین جا و با زیارت پیامبر گرامی اسلام باید با خودمان عهد ببندیم که در همه حال به عنوان یک مسلمان دارای اخلاق خوش باشیم .

وی یکی از نمونه های اخلاقی رسول الله (ص) را پیش قدمی حضرت در سلام گفتن ذکر کرد و گفت : سلام گفتن و جواب سلام گرفتن ، باعث تقویت دوستی ها و تعمیق محبت ها می شود.

وی بااشاره به آیاتی از کلام الله مجید ، عمده ماموریت رسول الله (ص) و درعین حال پایه ای ترین آنها را ترویج اخلاق نیکو در جامعه برشمرد و گفت : پیامبر گرامی اسلام (ص) تجلی قران بودند و تمامی آیات قران در وجود رسول الله (ص) متجلی بود.

وی  گفت که داشتن اخلاق خوش و مدارا کردن  ، از سیره پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (ص) بود و در این ارتباط به نوع رفتار و تعامل حضرت با “وحشی ” قاتل حضرت حمزه سید الشهدا (ع) اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی ” بد اخلاقی ” را ” بزرگترین مشکل امروز دنیا ” دانست و گفت : هیچ صفتی مهم تر و با ارزش از خوش خلق بودن برای مومن وجود ندارد.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: رسول گرامی اسلام خلاصه همه ی انبیا و اولیای الهی (ص) بودند و تمام صفات مثبته آنها را در خود داشتند.

وی به فرزندان توصیه اکید کرد که با والدین خود با خوش رویی رفتار کنند و گفت: مومن از هیچ کسی کینه به دل ندارد و برای زیارت خانه خدا باید قلب را کاملا از زنگارها زود .

نماینده بعثه مقام معظم رهبری درمدینه منوره گفت : احرام کردن تمرین خوب زیستن است . کسی که خوب زیست کند ، آخرت خود را نیز تامین کرده است . برای آنکه در تشرف به بیت الله الحرام لایق کوی دوست باشیم ، باید درهمین مدینه و درنزد رسول الله (ص) که مظهر همه ی خوبی ها بود،  عهد کنیم که بکوشیم صفات اخلاقی ایشان را درخود ایجاد  کنیم و زمانی که لبیک ، این نغمه عشق و سرور آسمانی را بر زبان جاری می سازیم ، در قلب های خودمان نیز جاری و ساری سازیم و با قلبی پاک و ضمیری مطمئن به لطف الهی به زیارت بیت الله الحرام برویم .

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی با اشاره به بیداری اسلامی در جهان و سعی و تلاش بیشتر جوانهای این کشورها برای نزدیک شدن به فرهنگ اهل بیت رسول الله (ص) گفت : جهان امروز تشنه اخلاق ناب نبوی است . مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به پیروی  از رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) امروز پرچمدار اسلام ناب محمدی (ص) در جهان ،  و مروج اخلاق نبوی هستند .

در ادامه این همایش  شیخ ” محمد صدیق بهجت ” امام جمعه اهل سنت بندرلنگه با ذکر نکاتی از سجایای اخلاقی پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (ص) گفت : بشر امروزی با ضعف اخلاق درهمه ی زمینه ها روبرو است .  فرهنگ خوش خلقی رسول الله (ص) نیاز امروز جهانیان است تا آنها را از فرهنگ غنی اسلام سیراب نماید.

ماموستا “قادرکردی ” دارای کرسی امامت جمعه اهل سنت در یکی از مناطق پیرامونی اشنویه گفت: صفات عالی اخلاقی رسول الله (ص) می تواند بهترین راهنما و منبع فیض برای همه باشد.

دراین مراسم و به مناسبت کسب توفیق زیارت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد بن عبدالله (ص) و شانس عمره گزاری زائران به صورت دستجمعی سرودی با مضامین که شکر به درگاه الهی را برای این سعادت و شانس ابراز می داشت ، همخوانی کردند .

واحد اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره در یک ماه اخیر شش همایش تحت عناوین “جامعه مهدوی از دیدگاه مذاهب اهل اسلامی” ، “روحانیت منادیان وحدت و بیداری اسلامی “، ” علما و رسالت جهانی اسلام ” ، “مبعث ، تجلی کرامت انسانی ”،” میثاق نبوی ” و ” اخلاق نبوی الگوی بشری ” را برای بهره مندی چهار هزار تن از زائران اهل سنت حرم شریف نبوی برگزار کرده است.

تصاویر

 

 

 

 

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: