۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,012 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۱

برگزاری همایش انقلاب ، وحدت و بیداری اسلامی

36

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر به مناسبت ایام الله دهه فجر همایش انقلاب ، وحدت و بیداری اسلامی با همکاری ادارات شهرستان سرباز در روز شنبه ۲۱ بهمن ماه  ساعت ۹ صبح با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از ائمه جمعه و جماعات شیعه و سنی ، مسوولان دستگاههای اجرایی و اقشار مختلف در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

این مراسم با تلاوت قرآن توسط قاری اهل سنت آغاز  و فرماندار سرباز ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم و عرض تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت : طرح ها وخدمات بزرگی در شهرستان سرباز در   حال اجرا یا افتتاح می باشد.

وی ادامه داد: این منطقه که سالیان متمادی در فقر و محرومیت فراوان بسر می برد امروز به برکت این انقلاب اسلامی منطقه تقریبا برخوردار ودارای امکانات مناسب  می باشد .

فرماندار سرباز گفت : امسال نیز مردم وروحانیون واقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه ای دیگر بوجود می آورند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین کمالی پور امام جمعه راسک ضمن تقدیر وتشکر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر به همه شرکت کنندگان در مراسم خیرمقدم گفتند و خواستار حضور پررنگ همه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شدند .

حجت الاسلام والمسلمین قربانپور مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این همایش گفت:

قبل از انقلاب کشور ما کشور شناخته شده ای برای ملل مختلف نبود و  امروز  در اقصی نقاط جهان نام ایران پرآوازه و سربلند برده می شود و در ممالک اسلامی بابیداری اسلامی و اقتدا به ملت ایران در حال از میان برداشتن حکام و پادشاهان ظالم خود هستند .

حجت الاسلام والمسلمین قربانپور افزود: انقلاب ما همانطور که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند انفجار نور بود یعنی اینکه همانطور که در آیات قرآنی به آن اشاره شده خداوند عده ای را از ظلمات خارج و وارد نور می نماید خداوند به واسطه این انقلاب عده ای کثیری را در اقصی نقاط جهان از ظلمات خارج ساخت و وارد نور خود نمود و گسترش رو به رشد به اسلام و اعتراف غربی ها شاهد این مدعاست .

وی بیان کرد: یکی از شاخصه های بارز این انقلاب برخورداری از ولایت مطلقه فقیه است و امروز هم دشمنان متوجه نقطه قوت این انقلاب شده اند و بنابراین تمام توان خود را برای مقابله با ولایت فقیه گذاشته اند .

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: وظیفه کنونی ما پیشیبانی کامل از ولایت فقیه می باشد که به شکرانه خدا ملت ما از هر قوم قبیله و مذهبی باشند تا پای جان از ولایت و اعتقادات خود دفاع می نمایند.

وی افزود : رمز و کلید واژه نظام جمهوری اسلامی وحدت است و استکبار با تمام توان خود و با تمامی امکانات نظامی و اقتصادی و با استفاده از جنگ نرم وحدت ما رانشانه گرفته است از وحدت بین مسئولین گرفته تا وحدت بین مردم و مسئولین و وحدت بین مذاهب و اقشار مختلف با هم همه استکبار با تمام توان به دنبال این موضوع است که مقاومت و اقتدار و عزت  ایران که با وحدت بوجود آمده با اختلاف و کینه توزی برهم زند .

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم موقع شناسی ملت در مقاطع مختلف انقلاب بیان کرد: به امید خدا ملت باز با حضوری چشمگیر در راهپیمایی ۲۲ بهمن  به همه دشمنان این پیام را مخابره می کند که ملت ایران از تمامی تحریم ها و توطئه ها و اختلافات نمی هراسد و با اقتدار وعزت در سایه رهنمودهای مقام عظمای ولایت به راه خود ادامه خواهد داد .

همچنین در این مراسم مولوی عبدالاحد ملازهی  مدیر داخلی مدرسه علمیه انزاء با اشاره به پشت سر گذاشتن هفته وحدت گفت :  با آمدن پیامبر اکرم (ص)  به دنبال آن اسلام آمد که باعث گردید که کسانی با هم دشمن بودند بواسطه اسلام با هم دوست شدند و پیوند برادری بستند و بت پرستان خداپرست شدند.

وی بیان کرد: امروز اگر جهان غرب از علم و فن آوری و هرآنچه دارد از علمی است که توسط اسلام واز طریق علمای اسلام بدست آوردند و امروز به دلیل تفرقه مسلمین از ما باز می دارند.

مولوی عبدالاحد ملازهی افزود : اتحاد باعث پیشرفت اسلام است کما اینکه وقتی مسلمانان صدر اسلام وقتی با هم متحد بودند فتوحاتی بزرگی انجام دادند وباعث گسترش اسلام در سراسر جهان شدند و امروز بزرگترین نیاز جامعه اسلامی اتحاد است .

وی با اشاره به سفر مولوی عبدالعزیز به نجف برای دیدار حضرت امام (ره) گفت : سنی و شیعه بایدوحدت را از بزرگان دین ومذهب شان بیاموزند و بزرگان در وحدت همیشه پیش قدم بودند .

مدیر داخلی مدرسه علمیه انزاء با اشاره به تحریم های اقتصادی غرب بر علیه ایران گفت : در صدر اسلام هم دشمنان اسلام وقتی دیدند توان مقابله با اسلام را ندارند پیامبراکرم (ص) را در شعب ابی طالب محاصره اقتصادی نمودند و با صبر و استقامتی که از پیامبر اکرم (ص) و اصحاب و مسلمین  دیده شد بر مشکلات اقتصادی فائق آمدند .

وی در ادامه گفت : هم اکنون دشمن از همان حربه قدیمی استفاده کرده است و وظیفه امروز ماهم صبر در برابر مشکلات می باشد که به امید خدا با نصرت الهی تمامی این مشکلات حل و دشمنان از انجام توطئه های خود برعلیه ملت ایران پیشمان خواهند شد .

در این همایش جناب آقای دکتر پیری ریاست دانشگاه پیام نور استان گفت : با پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاهد پیشرفت اسلام و ایران در همه زمینه ها هستیم ویکی از برکات انقلاب اسلامی از بین رفتن مراکز فحشا و فساد در سراسر کشورمان بود .

وی گفت: در این مدتی که از انقلاب می گذرد روزانه  شاهد گسترش مراکز علمی اعم از حوزه و دانشگاه با رویکرد اسلامی هستیم و امروز هم دشمن  با تمام توان و با استفاده از جنگ نرم بر علیه ما ایستاده است که حوزه ودانشگاه موظف است با تدابیر خود با آنها مقابله کنیم.

در انتها مولوی الله بخش رییسی با ارائه مقاله خود با موضوع وحدت اسلامی وانقلاب اسلامی ایران گفت : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و ناامیدی استکبار از دسترسی به منابع اقتصادی و سیاسی ایران با طراحی توطئه های فراوان قصد تسلط بر منابع ما رادارد .

وی گفت : یکی از برنامه هایی که استکبار به دنبال آن می باشد ایجاد اختلاف بین اقشار و اقوام ومذاهب گوناگون است که با ایجاد اختلاف و درگیری های قومی و مذهبی ایران را تکه تکه نماید وهر یک از تکه های ایران را تحت لوای خود بگیرد که البته با اتحاد مثال زدنی همه اقوام و مذاهب این خواب هیچ وقت برای ایران اسلامی ما تعبیر نخواهد شد.

در این مراسم به ۲۵ نفر از شرکت کنندگان و برگزار کنندگان این  مراسم هدایایی از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر اهداء گردیدو در پایان بعد از  پذیرایی نهار مدعوین بدرقه شدند.

تصاویر

366  372  379  397

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: