۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 354 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۱

برگزاری همایش بزرگداشت مسجد در زاهدان

هفته مساجد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان‌ و بلوچستان گفت: به مناسبت روز جهانی مسجد، همایشی با حضور علمای شیعه و سنی در مسجد بعثت زاهدان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام منصور هاشمی اظهار داشت: مسجد کانون توحید و دعوت به اتحاد است و مسجد کانون تعالی روح، اندیشه، دل و جان انسان‌ها و مرکزی برای همدلی، همبستگی، همیاری و همراهی می‌باشد، انس با مسجد تمرین زندگی در جامعه جهانی است.

وی افزود: مسجد بهترین مأمن و ملجأ آحاد مردم است و همه باید آن را به عنوان نقطه امید خود ببینند، عمران مسجد فقط به ساختن بنای زیبا و بزرگ نیست، بلکه در بازگشت به مأموریت‌های اصلی آن نهفته است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مساجد کشور بیش از پیش در این مسیر قرار گرفته‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگر قرار باشد در عرصه اجتماع اتفاق مثبتی رخ دهد، منشأ، مدیر و پاسدار این حرکت مسجد خواهد بود و در اداره جامعه و برپایی ارزش‌های الهی، مسجد هیچ بدیلی نداشته و با وجود نهادها و مؤسسات فرهنگی متعدد هیچ سازمان دیگری نمی‌تواند از عهده ایفای نقش مساجد در جامعه برآید چرا که مسجد خانه خداست و خداوند حامی و پشتیبان آن بوده و دولت با کمال افتخار در ماه رمضان در خدمت خادمان مساجد است.

هاشمی گفت: این همایش یکم شهریورماه با حضور هیئت امناء مساجد شیعه و سنی، ائمه جماعات، کانون‌های فرهنگی مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج در مساجد در مسجد بعثت زاهدان برگزار خواهد شد.

برچسب ها:ارسال نظر: